Raków Częstochowa - Odra Opole 1:1. Szczęśliwy remis Rakowa [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa zremisował na własnym stadionie z Odrą Opole 1:1. Opolanie w 47 minucie jako pierwsi zdobyli bramkę za sprawą Mateusza Cielucha. W 65 minucie spotkania, po rzucie karnym, wynik meczu wyrównał Adrian Świerk.

Raków Częstochowa balansuje na granicy strefy spadkowej

Jeden punkt zdobyty przez Raków Częstochowa jeszcze pozwolił na utrzymanie się w strefie awansu. No ale żeby zacząć oddalać się od strefy spadkowej, teraz RKS Raków musi tylko wygrywać. Przed Rakowem jeszcze mecze z Wartą Poznań – 4 miejsce w tabeli, Błękitni Stargard Szczeciński (7), Górnik Wałbrzych (6), Zagłębie Sosnowiec (3), Jarota Jarocin (17) i Bytowia Bytów (2). O zwycięstwa będzie bardzo trudno.

Raków Częstochowa - Odra Opole 1:1 (0:0)
0:1 Mateusz Cieluch (47`)
1:1 Adrian Świerk (65` po rzucie karnym)

Sędziował: Tomasz Zieliński.
Żółte kartki: Damian Byrtek, Łukasz Kmieć, Łukasz Buczkowski, Bartosz Soczyński, Damian Lenkiewicz (RKS Raków), Tomasz Wawrzyniak, Michał Glanowski, Sebastian Deja (Odra Opole)

RKS Raków Częstochowa: Przemysław Wróbel – Bartosz Soczyński(64. Tomasz Pełka), Daniel Da Silva, Damian Byrtek, Łukasz Buczkowski – Łukasz Kmieć, Radosław Stefanowicz, Diogo Alves(52. Przemysław Mońka), Damian Lenkiewicz - Robert Brzęczek (54. Adrian Świerk), Dawid Retlewski
Trener: Jerzy Brzęczek

Odra Opole: Paweł Primel – Grzegorz Skrzypczak, Maciej Michniewicz, Ivan Udarević, Donata Nakrosius – Mateusz Cieluch, Tomasz Wawrzyniak, Sebastian Deja(46. Paweł Giel), Patryk Duda(90. Dariusz Zapotoczny) – Piotr Bondziul(65. Marcin Kocur), Dawid Jarka(77. Michał Glanowski)