Raków Częstochowa - MKS Oława 1:1: Remis na pożegnanie sezonu [ZDJĘCIA]

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa zremisował na własnym stadionie z MKS-em Oława 1:1. Częstochowianom w tym sezonie do rozegrania został tylko jeden mecz.

Raków Częstochowa w ostatnim meczu w tym sezonie, rozegranym przy Limanowskiego, zremisował z MKS Oława 1:1 mimo że po kwadransie gry prowadzili 1:0.

Raków Częstochowa pożegnał kibiców remisem

Ponieważ MKS Oława "zapewnił" już sobie spadek do trzeciej ligi, a Rakowowi już nic nie groziło , trener Jerzy Brzęczek w pierwszej jedenastce wystawił czterech "młodzieżowców": Eryka Krupę, Pawła Marchewkę, Roberta Brzęczka i Łukasza Kowalczyka . Ławka rezerwowych już w całości była młodzieżowa.

W 15 minucie bramkę na 1-0 strzelił Joshua Balogun przy asyście Roberta Brzęczka . W 41 minucie drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymał Daniel Da Silva.

Na 1-1 wyrównał w 43 minucie Waldemar Gancarczyk . W drugiej połowie Raków Częstochowa bardziej bronił remisu niż atakował . Kibice już nie doczekali się bramek . Ciekawostką meczu był Kuba Błaszczykowski jako kibic Rakowa oraz jego czerwone auto, model rzadko spotykany na ulicach Częstochowy.

Niedzielny mecz z MKS, był przedostatnim rozegranym przez Raków Częstochowa w tym sezonie. W sobotę (15. czerwca), częstochowianie zmierzą się jeszcze w Kaliszu z miejscową Calisią.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - MKS OŁAWA 1:1 (1:1)

1:0 Balogun (15, asysta Brzęczek)
1:1 W. Gancarczyk (43, z rzutu wolnego)

SĘDZIOWAŁ: Robert Hasselbusch (Warszawa). ŻÓŁTE KARTKI: Ł. Kowalczyk, da Silva (Raków). CZERWONA KARTKA: da Silva (za dwie żółte kartki). WIDZÓW: 350.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA: Kos - Soczyński, da Silva, Werner, Krupa - Marchewka (46. Walasek), Ogłaza, Ł. Kowalczyk, Bezerra - Brzęczek (46. Pląskowski) - Balogun.

MKS OŁAWA: Florczyk - Wejerowski, Kalinowski, Sikorski, Zapał (84. Dołgan) - M. Gancarczyk (81. Bębenek), Peroński, Garyga, W. Gancarczyk, K. Gancarczyk - Lipiński (76. Poważny).