Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 2:2. Z liderem na remis [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa zremisował z liderem Chrobrym Głogów 2:2, ale to nie dało częstochowianom wyjścia ze strefy spadkowej.

Raków Częstochowa objął prowadzenie już w 5 minucie

Wierni kibice Rakowa Częstochowa nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę. Już w 5 minucie po strzale Dawida Retlewskiego, Raków prowadził 1-0. Zaczęło się bardzo obiecująco.

Pojedynek z liderem tabeli to nie jest zwykły mecz. Po kilku przegranych meczach wszyscy czekali na zmianę. W 17 minucie było już 2-0 dla Rakowa. Nadzieja wstąpiła w dusze kibiców czerwono-niebieskich.

W drugiej połowie, po wyjściu z szatni moc odpłynęła od piłkarzy Jerzego Brzęczka. Wyraźnie było widać jak piłkarze z Głogowa zaczynają brać górę. Piłkarze z Rakowa cofnęli się pod swoją bramkę i wynik zaczął być zagrożony. Lider tabeli systematycznie odrabiał straty. I ze zwycięskiego meczu zrobił się remis.

- Od 75 minuty do końca meczu nikt nie był pewien jak ten mecz się zakończy. Szanujemy jeden punkt z liderem, ale niedosyt pozostał – skomentował trener Rakowa Jerzy Brzęczek.

Po czterech porażkach z rzędu, remisując, częstochowianie zdobyli tylko 1 punkt . Co daje im 9 miejsce w tabeli i strefę spadkową .

RAKÓW Częstochowa – CHROBRY GŁOGÓW 2:2 (2:0)

1:0 Dawid Retlewski (5, bez asysty)
2:0 Dawid Retlewski (18, asysta Krzysztof Napora)
2:1 Łukasz Szczepaniak (67, asysta Karol Danielak)
2:2 Damian Sędziak (74, asysta Łukasz Szczepaniak)

SĘDZIOWAŁ: Marek Śliwa (Kielce).
ŻÓŁTE KARTKI: Łukasz Kmieć (Raków) – Krzysztof Ulatowski, Michał Szałek (Chrobry).
WIDZÓW: około 800.

RAKÓW Częstochowa : Mariusz Stępień – Bartosz Soczyński (65. Tomasz Pełka), Damian Byrtek Łukasz Góra, Radosław Strzelecki (68. Eryk Krupa) – Krzysztof Napora, Faria Alves Diogo, Radosław Stefanowicz, Łukasz Buczkowski (83. Artur Pląskowski) – Łukasz Kmieć – Dawid Retlewski (82. Sławomir Ogłaza).
Trener- Jerzy Brzęczek

CHROBRY Głogów : Amadeusz Skrzyniarz – Michał Ilków Gołąb, Michał Michalec, Adam Samiec, Krzysztof Ziemniak, Karol Danielak, Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski (73. Krystian Pieczara), Mateusz Janeczko (60. Daniel Ciechański), Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak.
Trener: Ireneusz Mamrot