W najbardziej poszkodowanych powiatach subregionu zachodniego – wodzisławskim i raciborskim – zaczyna się szacowanie strat. Opadająca woda odsłania zniszczenia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Najgorzej wygląda podmyta ulica Wiejska w Nieboczowach (gmina Lubomia), przebiegająca przez samo centrum.

- Niestety część asfaltu podniosło i przerzuciło na pobliskie pola. Straty będą olbrzymie. Mam nadzieję, że na usuwanie skutków dostaniemy wsparcie rządowe – mówi Maria Fibic, wicewójt Lubomi. W gminie największym problemem są zalane studnie z ujęciami wody pitnej. Trzeba je odpompować i odkazić – a to może potrwać nawet tydzień.

Do mieszkańców woda jest dowożona beczkowozami.
 Mieszkańcy tymczasem mogą liczyć na zasiłki celowe. Osoby z terenu miasta Wodzisławia Śląskiego poszkodowane w wyniku powodzi proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, ul. Kubsza 28. Kontakt telefoniczny 32-4556200; 32-4553557; 32-4553451, natomiast w Raciborzu wnioski na zasiłki finansowe są przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza 1 w Raciborzu przyjmowane są już wnioski na zasiłki finansowe na usuwanie szkód wyrządzonych przez wodę. Można dzwonić w tej sprawie do ośrodka na nr. tel. 32/415 26 50 lub do biura pełnomocnika prezydenta ds. społecznych na nr. tel. 32/ 7550621. W Miejski Centrum Reagowania i Ochrony Ludności w Raciborzu przez całą dobę dyżurują pracownicy, którzy przyjmują zgłoszenia o zalanych piwnicach. Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy przy pompowaniu wody mogą dzwonić na nr tel. 32/755 22 22.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!