Harcerze z Kuźni Raciborskiej rozpoczęli zbiórkę darów dla powodzian.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Potrzebne są środki czystości, ubrania, a także artykuły spożywcze o długiej przydatności do spożycia - mówi Marek Majewski, komendant ZHP Hufca Ziemi Raciborskiej. Dary dla poszkodowanych przez żywioł rodzin można składać m.in. w siedzibie harcerzy przy ul. Piaskowej 28 w Kuźni Raciborskiej.

W Miejskim Centrum Reagowania i Ochrony Ludności w Raciborzu przez całą dobę dyżurują pracownicy, którzy przyjmują zgłoszenia o zalanych piwnicach. Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy przy pompowaniu wody mogą dzwonić na nr tel. (32) 755 22 22.

W Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza 1 w Raciborzu przyjmowane są już wnioski na zasiłki finansowe na usuwanie szkód wyrządzonych przez wodę. Można dzwonić w tej sprawie do ośrodka na nr. tel. (32) 415 26 50 lub do biura pełnomocnika prezydenta ds. społecznych na nr. tel. (32) 755 06 21.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!