Pracujący nad kradzieżami paliwa policjanci z Częstochowy zatrzymali kolejną grupę złodziei, którzy włamywali się do samochodów ciężarowych zaparkowanych na parkingach w Poczesnej i pobliskich gminach. Poczesna: złodzieje paliwa

Poczesna: złodzieje paliwa
Zatrzymanie kolejnej grupy włamywaczy to efekt pracy policjantów z Komisariatu II Policji w Częstochowie, którzy realizowali dalej czynności związane z zatrzymaną na początku marca dwójką osób okradających zaparkowane na częstochowskich osiedlach samochody. Sprawcy przebijali nożem baki i spuszczali z nich paliwo do przygotowanych wcześniej kanistrów. Ustalono, iż dopuścili się co najmniej 9 przestępstw.

Śledczy ustalili w toku dochodzenia, że zatrzymany 23-letni mężczyzna, zanim zaczął działać na własną rękę terminował u innego włamywacza, który pokazał mu w jaki sposób można kraść paliwo. Policjanci zatrzymali 24-letniego Marka W. oraz trzech jego kolegów, którzy działając wspólnie od 2012 roku włamywali się do samochodów ciężarowych zaparkowanych głównie przy trasie DK-1, w gminach południowej części powiatu częstochowskiego.

Sprawcy usuwali zabezpieczenia baków i ściągali paliwo, które przekazywali do 45-letniego częstochowianina. Postawiony został mu już zarzut sprawstwa kierowniczego w dokonywanych kradzieżach z włamaniem. Zabezpieczono u niego kanistry i bańki z kradzionym paliwem.

Zatrzymani członkowie grupy przestępczej to mieszkańcy powiatu częstochowskiego, w wieku od 25 do 40 lat.

- Wszyscy usłyszeli zarzuty dokonania pięciu kradzieży z włamaniem, jednak liczba ta jest większa, gdyż nie wszyscy pokrzywdzeni powiadomili policję o dokonanym przestępstwie. Trwa ustalanie pokrzywdzonych oraz innych osób, które mogą być związane z tą sprawą - mówwi Joanna Lazar, rzecznik prasowy częstochowskiej policji.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!