W piątek, 11 sierpnia, na Jasną Górę dotarła 37. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej. Grupa, która w niedzielę wyruszyła wspólnie spod Wawelu, liczyła w sumie aż 8,5 tysiąca pielgrzymów.

37. Piesza Pielgrzymka Arch. Krakowskiej wędrowała pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

- Chciałbym wam przedstawić, serdecznie pozdrowić i wyrazić radość z tego, że ten ostatni odcinek naszej pielgrzymki odbył się w towarzystwie gospodarza tej archidiecezji ks. abpa Wacława Depo, witamy go bardzo, bardzo serdecznie, i ks. bp Jana Szkodonia, biskupa pomocniczego naszej krakowskiej archidiecezji - mówił do pielgrzymów przy figurze Matki Bożej abp Marek Jędraszewski - Takie poczucie jedności Krakowa z Częstochową, poczucie jedności wyrażone w trudzie aż 15-minutowego zdążania na Jasną Górę, ale razem z wami, za to także wam, moi drodzy, bardzo, bardzo dziękuję. Dobrego popołudnia przy Matce Bożej i do zobaczenia już na Mszy św., która będzie zwieńczeniem całego wędrowania do Częstochowy.

Pielgrzymkę Krakowską tworzą 43 grupy wychodzące promieniście z różnych miejsc archidiecezji. W zależności o tego wędrówka trwa od 6 do 9 dni. Najkrótszy dystans liczy 160 km, najdłuższy 210 km. Z Krakowa na Jasną Górę wędrowali m.in. pielgrzymi z Węgier, Kanady, Słowacji, Niemiec, Austrii i Francji. Najmłodszy pątnik miał zaledwie 3 miesiące, najstarszy 80 lat. Posługę duszpasterską na pielgrzymce pełniło ponad 100 kapłanów, kilkunastu kleryków i ponad 80 sióstr zakonnych.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!