Na Złotej Górze w Częstochowie wybudowano park miniatur sakralnych. Jest tam już 14 replik takich sanktuariów jak m.in. Ostra Brama w Wilnie, Lourdes, Świątynia Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Otwarcie parku 11 sierpnia.

Spółka MTK Morion wykupiła w lutym br. 16 hektarów na terenie dawnych kamieniołomów, w malowniczej okolicy na przedmieściach Częstochowy.

Do końca roku przybędą jeszcze dwie miniatury, w przyszłym kolejna w przyszłym, w sumie będzie ich siedemnaście.

Większość jest wykonana w skali 1:25, tylko dwie - Dom Panny Marii w Efezie i katedra Eczmiadzynie w Armenii w skali 1:10. Nie ma Jasnej Góry, którą można zobaczyć z platformy widokowej. Wygląda z tej odległości jak miniatura.

MTK Morion liczy na pielgrzymów, którzy w drodze na Jasną Górę i po pobycie w sanktuarium przyjdą zobaczyć repliki sanktuariów. W mieście są znaki informujące o parku na Złotej Górze. Spółka prowadzi rozmowy z Jasną Górą i sanktuarium o. Pio na Przeprośnej Górce, na przedmieściu Częstochowy, gdzie zatrzymują się pielgrzymi przed wejściem do miasta, aby i tam były informacje o parku.

Sam park miniatur to jednak za mało, aby przyciągnąć turystów. Dlatego spółka przygotowuje jeszcze inne atrakcje.

Będzie plac zabaw dla dzieci, a w sezonie zimowym wyciąg narciarski, tor saneczkowy, lodowisko. Nie zabraknie także punktów gastronomicznych.

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kimimi (gość)

atka jak cie nie stać to sie nie wyrażaj pik ty też sie nie wymondrzaj bo dają sobie rade depeche mode ty jesteś tu bardzo normalna birciuk ogarni sie justa nie wiesz co piszesz marta ty tylko byś do krakowa jeżdziła czesachowianka jestem po twojej stronie

Atka (gość)

Fajna sprawa tylko ceny zbyt wysokie dla przeciętnej rodziny z dziećmi. Jak nie zejdą z cen to długo nie postoją. Tak to już jest w Polsce, że nie można przesadzać z cenami, bo u nas ceny idą w górę ale pensje nie.

PIK (gość)

Jasna Góra nie dopuści aby cokolwiek i ktokolwiek rozwijał się w Częstochowie, chyba że, to JG będzie właścicielem tego parku. przecież nic się nie rozwija w Częstochowie tylko w pobliżu JG i u zakonnic.

DepecheMode (gość)

Dajmy im szansę, to dopiero początek. Jeśli zauważą, że za taką cenę jest mało ludzi, to sami wpadną na to, żeby je zmienić. Mówią o parku zimowym, lodowisku i wyciągu narciarskim - i w końcu Częstochowa będzie się rozwijać jako miasto turystyczne, a nie jesteśmy przecież gorsi od innych. Tym bardziej, że lokalizacja parku jest przepiękna, czego Inwałd może nam tylko pozazdrościć. Ja w każdym razie trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji :)

birkucik (gość)

może i dojdą inne atrakcje ale za taką cenę(21PLN od osoby)to tylko zamożniejszych a nie wszystkich przyciągną
Inne parki wprowadziły bilety rodzinne które są w rozsądnej cenie a tu za 2+2-60PLN

Justa (gość)

wiele ludzi rezygnuje kiedy dowiaduje sie o cenie biletu. Wątpię żeby to dlugo stało, jesli nie zejdą z tak wysokiej ceny to doprowadzą do samozniszczenia parku.

marta (gość)

cena biletu daje do myślenia, co więcej tylko miniatury za taką cene:-( ? Jak na mame dwójki dzieci wole jechać do parku w Inwałdzie, w miare blisko a ile atrakcji hehe . Jeździmy tam co rok, moje dzieci są zafascynowane tym miejscem, a zwłaszcza labiryntami hehe, a jak mamy więcej czasu to odwiedzamy Kraków:-)

częstochowianka (gość)

nareszcie coś mądrego się dzieje gratuluję życzę wytrwałosci w realizacji pomysłu a gdyby tak jeszcze porządny aqapark to by była gradka