Oszukany. Myślał, że kupuje złote monety Na ulicy Żwirki Wigury w Częstochowie, 67-letni częstochowianin został zaczepiony przez nieznajomego mężczyznę, mówiącego ze wschodnim akcentem. Nieznajomy oferował sprzedaż złotyuch monet one penny po okazyjnej cenie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Oszukany. Myślał, że kupuje złote monety

W tym samym niemal czasie podszedł drugi mężczyzna. Powiedzial, że jest lekarzem i zna rosyjski, tak że może przetłumaczyć transakcję. Sam też zainteresował się monetami i wyraził chęć ich kupna. Aby sprawdzić autentycznośc monet , "lekarz" udał się do pobliskiego lombardu po zaświadczenie o wartości one penny. Gdy wrócił, pokazał zaświadczenie, w którym wartość monety wyceniono na prawie 3 tysiące złotych. Częstochowianin zdecydował się na zakup kilkudziesięciu monet. Po kilku dniach chciał je wycenić u jubilera i okazało się, że są bezwartosciowe.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!