Poważne zmiany dla kierowców w 2017 r. przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Nowe przepisy weszły w życie 1 czerwca. Sprawdź co się zmieniło...

Nowe przepisy drogowe od 1 czerwca - surowsze kary dla kierowców! Sprawdź co się zmieniło?

Według nowelizacji Kodeksu Karnego, kierowca, który w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszkodzeniem ciała, trafi do więzienia minimum na 2 lata. Wcześniej było to co najmniej dziewięć miesięcy. Kara nie będzie mogła być zawieszona.

Znacząco wzrośnie także kara za ucieczkę przed policją. Teraz będzie to przestępstwo zagrożone karą aż do pięciu lat pozbawienia wolności. Do tej pory było to jedynie wykroczenie, za które groziła grzywna i kara do 30 dni aresztu. Ponadto sąd od razu będzie orzekał wobec uciekiniera zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca, który zakaz złamie, może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Teraz grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.NOWE PRZEPISY DROGOWE OD 1 CZERWCA 2017: Zmiany dla kierowców + KARY:


Co zmienią nowe przepisy? [PRZESTĘPSTWA, WYKROCZENIA]

 • Sprawca śmiertelnego wypadku lub takiego, który spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu pójdzie na minimum dwa lata do więzienia, bez możliwości zawieszenia kary, jeśli w chwili wypadku był pijany lub pod wpływem środków odurzających. Obecnie minimalna kara za spowodowanie tego typu wypadku to zaledwie 9 miesięcy, a wyrok do jednego roku więzienia można zawiesić.
 • Wykroczenia drogowe, w przypadku których zostało wszczęte postępowanie, będą się przedawniać dopiero po 3 latach od dnia popełnienia. Dziś takie sprawy przedawniają się po dwóch latach.

 • Moto

  Komentarze (11)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  gość (gość)

  Wicwj kontroli bezmyślnych rowerzystów którzy nie znają żadnych przepisów ruchu drogowego, to prawdziwa plaga ignoranctwa i bezmyślności.

  GOŚĆ (gość)

  WIĘCEJ KONTROLI MOTOCYKLISTÓW UWARZAJĄ SIĘ ZA BEZKARNYCH POWINNI PRZESTRZEGAĆ PRĘDKOŚCI BARDZIEJ OD OSOBÓWEK A ZDARZA SIĘ TAK ŻE NAJEDZIE NIE WIADOMO KIEDY I WYPADEK GOTOWY.

  PIS-aki (gość)

  Ta jasne a co z przebierencami, dzis tego wiecej niz kiedys i takiemu mam stanac bo prawko zabiora

  Po 2 co z IMUNETAMI CI KIEROWCY SA BEZ KARNI W PANSTWIE PIS-ZMALPEK!!!!!

  POwiec (gość)

  Co może zmienić groźba wyższej kary, skoro policji nie ma na drogach i piratów drogowych nie ma kto ukarać. To chory kraj! Wyrzucić policję na drogi i będzie bezpiecznie! Wyższe kary nic nie zmienią.

  łysy (gość)

  jeszcze 10 ,20 lat i będzie strzał ww tył głowy na miejscu !!!! w standarcie oberwie ten najsłabszy mało winny,,,,a kelesie sie wybronią !!! przykład batonik i do pierdla !!! a kamińskich się ułaskawia.....

  Roman (gość)

  W naszym dziwnym Kraju niczego to nie zmieni. Ci co łamią Prawo dalej będą to czynić i to nie tylko przeciw Prawie o Ruchu Drogowym ale i w każdej dziedzinie życia i to bez względu na pozycję zawodową, społeczną czy polityczną.
  Przykładów codziennie dostarcza życie.