Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

26 siemianowickich szkół brało udział w ekologicznej akcji pod hasłem "Tworzymy Sztukę na Dzień Ziemi" organizowanej przez Urząd Miasta.

Najpierw uczniowie przez tydzień zbierali surowce, później przygotowywali prace plastyczne z użyciem odpadów. Trzy najlepsze zostały wybrane przez jury i nagrodzone podczas uroczystego finału, który zorganizowano w siemianowickim Parku Tradycji. Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 13 i Szkoła Podstawowa nr 8 - to trzy zwycięskie placówki, z których przygotowane przez uczniów artystyczne instalacje pod hasłem "Tworzymy sztukę na Dzień Ziemi" zostały uznane przez jury za najbardziej kreatywne i różnorodne.

Warunkiem udziału w konkursie było przystąpienie przez uczniów do tygodniowej selektywnej zbiórki odpadów. Zwycięskie szkoły otrzymały nagrody finansowe, odpowiednio: 500, 300 i 200 zł za prace: "Planeta Ziemia", "Pies Buziak" oraz "Śmieciok". Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup artykułów szkolnych. Podczas finału uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach oraz poznać możliwości, jakie daje recykling.

Śląskie Ekologiczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!