W Pawilonie Wystawowym w Parku Staszica otwarto wystawę "Przyroda w oczach dziecka". Wernisaż był podsumowaniem pierwszego etapu konkursu plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Częstochowy i okolic.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

- Cieszę się, że już od najmłodszych lat możemy zaszczepiać w naszych dzieciach miłość do przyrody. To co zrobiły te maluchy, to najpiękniejsza forma połączenia przyjemnego z pożytecznym - mówił podczas wręczania nagród zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Majer.

W zorganizowanym przez Dział Przyrody Muzeum Częstochowskiego konkursie wzięło udział 392 uczniów z 47 placówek oświatowych, przesyłając łącznie 427 prac nawiązujących tematyką do przyrody ziemi częstochowskiej.

Cele zmagań były: pogłębianie wiedzy o przyrodzie ziemi częstochowskiej, wyrobienie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, poznawanie zbiorów przyrodniczych gromadzonych w Muzeum Częstochowskim, kształtowanie właściwej postawy wobec problemów ochrony przyrody, kształtowanie aktywności twórczej uczniów poprzez kontakt z eksponatami i rozwijanie umiejętności wyrażania emocji w plastycznych formach wypowiedzi.

Pierwsze miejsce zajęła Anita Gardziołek z przedszkola Klub Kubusia Puchatka III w Częstochowie, Kamila Boral i Weronika Nowak ze Szkoły Podstawowej w Brzyszowie i Ewa Ujma z SP nr 2 w Częstochowie. Drugie miejsce przypadło Ali Bajdek z przedszkola nr 1, Marcie Rosie z SP w Truskolasach i Marcie Wilk z SP nr 1 w Blachowni.

Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21