Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagroda za programy społeczne

js, bpum
Nagroda za programy społeczne Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk odebrał w Warszawie tytuł „Ambasadora Równego Traktowania” przyznawany urzędom wyróżniającym się pod względem realizacji polityki równości.
Częstochowski Urząd Miasta wziął udział w pilotażowym wdrożeniu produktów projektu "Równość standardem dobrego samorządu".

Nagroda za programy społeczne

Wiele osób uważa, że kwestie równości są ważne, ale rzadko który samorząd podejmuje realne działania, by z problemem dyskryminacji się zmierzyć. Panuje przekonanie, że równością będzie można się "zająć", kiedy już urzędy uporają się z poważniejszymi kwestiami - drogami, dobrze funkcjonującą służbą zdrowia, pomocą społeczną. Tymczasem równość i przeciwdziałanie dyskryminacji to temat równie ważny, jak inwestycje, oświata, zdrowie czy też drogi.
Wyróżnienia wręczono podczas odbywającej się dziś, 14 kwietnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie międzynarodowej konferencji, poświęconej wdrażaniu polityki równości w urzędach jednostek samorządu terytorialnego organizowanej przez Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania oraz realizatorów projektu PO KL „Równość standardem dobrego samorządu".
Równe traktowanie to nie tylko zadanie „wielkiej polityki” czy organizacji pozarządowych, ale także samorządów lokalnych i regionalnych. To do nich należy wdrażanie w życie konstytucyjnej zasady równego traktowania, a także standardów unijnych.
- Miasto Częstochowa wdraża wiele projektów społecznych na rzecz mieszkańców, w tym przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji. Cieszę się, że wśród tych programów docenione zostały nasze działania na rzecz polityki równości realizowane w Urzędzie Miasta - mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
Wśród uczestników konferencji byli m.in. Joanna Piotrowska, Prezeska Fundacji Feminoteka; Krzysztof Śmiszek, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego; przedstawiciele Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju; samorządów – gminnych, powiatowych i wojewódzkich, organizacje pozarządowe, eksperci z kraju i zagranicy, a wśród nich Meija Tuominem z Finlandii, prof. Ines Corti z Uniwersytetu w Maceracie (Włochy), Christina Dziewanska-Stringer z Rady Gmin i Regionów Europy (Belgia). Prelegentami byli przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych oraz goście zagraniczni.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto