W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie rozegrano I Wojewódzkie Mistrzostwa Policji i Służb Mundurowych w armwrestlingu. Rywalizowało w nich 25 mężczyzn i 3 kobiety. Mistrzostwa w armwrestlingu Myszków 2014

Mistrzostwa w armwrestlingu Myszków 2014

Pomysłodawcą I Wojewódzkich Mistrzostw Policji i Służb Mundurowych w armwrestlingu jest Dariusz Muszczak, myszkowianin i zarazem wicemistrz świata w siłowaniu na lewą rękę. Od ubiegłego roku jest on funkcjonariuszem myszkowskiej policji.

Oprócz policjantów w mistrzostwach pod patronatem Komendanta Śląskiej Policji rywalizowali także strażnicy miejscy, strażacy, wojskowi a nawet górnik. W sumie siłowało się 25 mężczyzn i 3 kobiety.Rywalizacja, z przerwą na posiłek i odpoczynek między eliminacjami i finałami, trwała około pięciu godzin.
W kategorii powyżej 90 kg bezkonkurencyjny był Jakub Jabłoński z Jednostki Wojskowej w Tarnowskich Górach, który w finale pokonał Dawida Adamczyka (Policja Katowice). Trzeci był Gabriel Woźniak z KMP Gliwice.

W kat. do 90 kg wygrał Piotr Dadan z OSP Jaworzno, nie dając w finale szans Krzysztofowi Korczakowi, górnikowi z Piekar Śląskich. Trzecie miejsce zajął Mariusz Zięcina ze Straży Miejskiej w Tychach.

Wśród pań bezkonkurencyjna byłą Małgorzata Szewczyk (KMP Tychy) pokonując w finale Ewę Pachurkę (JW Tarnowskie Góry). Trzecie miejsce zajęła Wiola Gurtatowska ze Straży Miejskiej w Tychach.

W kat. do 90 kg rywalizowało dwóch reprezentantów KP PSP w Myszkowie. Adam Szymański (PSP Myszków) pokonał w pierwszej rundzie Michała Gruszczyńskiego (KM PSP Katowice), a w drugiej przegrał z Gabrielem Woźniakiem (KMP Gliwice). Później pokonał Dariusza Kurzaka, emerytowanego policjanta z Myszkowa oraz Dawida Kasprzyka (KMP Katowice) i Łukasza Warmuza (KPP Będzin). Dopiero w szóstej rundzie uległ Dawidowi Adamczykowi, policjantowi z Katowic. Marcin Szczerba (PSP Myszków) uległ najpierw Jakubowi Jabłońskiemu, ale w kolejnym pojedynku wygrał z Leszkiem Basamanowiczem (Straż Miejska Tychy) a później z Pawłem Ulbrichem (KM PSP Chorzów). zakończył występy po porażce z Dawidem Adamczykiem.

W kat. +90 kg najdalej z myszkowian zaszedł Łukasz Czapnik (KPP Myszków), który odpadł w czwartej turze. Wygrał w turnieju jeden pojedynek i miał jeden wolny los. Michał Makuch (PSP Myszków) odpadł w drugiej rundzie, a Przemysław Kowacki (PSP Myszków) w trzeciej rundzie. Łukasz Ligus (KPP Myszków) dotarł do trzeciej rundy, ale nie wygrał żadnego pojedynku (miał jeden wolny los).

Po walkach w ramach mistrzostw, odbył się pięciorundowy pojedynek pomiędzy Dariuszem Muszczakiem i Mariuszem Grochowskim, 11-krotnym mistrzem Polski. Muszczak wygrał ten pasjonujący pojedynek 3:2.

Zawody sędziował Mariusz Grochowski a imprezę poprowadził Tomasz Szewczyk.

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

PytAlski (gość)

Śpiący Rycerze z Myszkowa, tak mówi się o naszych Strażnikach Miejskich na mieście. Wzięło to się z faktu że często spali w Skodzie za cmentarzem. A teraz dołączył jeszcze do śpiących rycerzy robotnik gospodarczy:)))))))))))))))) To teraz i on spać będzie??????????????

kasia (gość)

I bardzo dobrze, policjanci i strażacy muszą być wysportowani żeby nie było wątpliwości kto ma być górą w starciu policji z łebkami czy bandziorami. A Strażacy w pomaganiu ofiarom. Straż Miejska... czego by nie pisać o tych ludziach trudno znaleźć jakieś pozytywne strony , mandaty bo źle stanąłeś, a jak pańcia z pieskiem idzie a piesek zrobi kupkę na chodnik to strażników brak. Gratulacje dla Pana Muszczaka za pomysł i organizacje.

margo (gość)

Gratuluje pomysłu. A co do Straży Miejskiej, zgadzam się w 100% zbyteczna i bardzo droga w utrzymaniu. Naprawdę nowy Burmistrz musi zrobić z tym porządek.

Zygmunt (gość)

Inicjatywa bardzo udana, a co do strażników miejskich z Myszkowa, miejmy nadzieje ze nowy Burmistrz zlikwiduje tą "studnie bez dna" pochłaniająca pieniądze z budżetu miasta Myszkowa. Wydział pt. Straż Miejska w Urzędzie miasta Myszkowa naprawdę zbędny jest dla obywateli tegoż miasta.

WiwatWielkiWódz (gość)

I znowu wielki wódz na scenie pośród zawodników i organizatorów...lans bo wybory tuż tuz, a efektów pracy wielkiego wodza brak. Kredyt goni kredyt, unijnych dotacji brak, rozrost wydatków na nowe samochody i wzrost zatrudnienia w Urzędzie Miasta pomnaża koszty utrzymania administracji to pozostaje pokazywać się gdzie popadnie.

... (gość)

Śpiący rycerze z Myszkowskiej "straży miejskiej" w zawodach nie wystartują bo jak to mówią z czym do ludzi. Ta straż miejska to przechowalnia dla sprzątacza, czy jak kto woli robotnika gospodarczego, ale przecież sąsiada Żaka.

Satyr (gość)

Myszków reprezentowali ludzie z Policji, Państwowej Straży Pożarnej...a co ze Strażnikami Miejskimi ? Tylko wypisywanie mandatów za złe parkowanie.. prawą lub lewą ręką? Brawa dla inicjatywy Dariusza Muszczaka.