Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Matura 2018 matematyka rozszerzona [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE] Było bardzo cieżko

KLM
Matura 2018:
Arkusze zadań maturalnych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną z matematyki POZIOM ROZSZERZONY

1. A
2. B
3. C
4. B
Matura 2018: Arkusze zadań maturalnych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną z matematyki POZIOM ROZSZERZONY 1. A 2. B 3. C 4. B Przemyslaw Swiderski
Matura 2018 matematyka rozszerzona [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE] Poziom matury z matematyki rozszerzonej jest bardzo wysoki. Wielu uczniów miało ogromne problemy. Zadania maturalne z matematyki na poziomie rozszerzonym rozwiązał dla Was korepetytor przygotowujący uczniów do matury. Tutaj znajdziecie oficjalne arkusze maturalne opublikowane przez CKE z matematyki w nowej formule na poziomie rozszerzonym wraz z rozwiązanymi zadaniami.

Matura 2018 Matematyka poziom rozszerzony

W środę, 9 maja, maturzyści pisali prawdopodobnie najtrudniejszą część maturalną, czyli egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. W galerii powyżej znajdziecie arkusze oraz propozycje odpowiedzi. UWAGA! Porównajcie odpowiedź z arkuszem CKE, bo w różnych szkołach układ odpowiedzi się różni. Odpowiedzi na pytania będą naniesione na konkretne arkusze. Matra 2018 matematyka. Sprawdź, jak ci poszło.

MATURA MATEMATYKA ROZWIĄZANIA POZIOM ROZSZERZONY

Już pierwsze relacje uczniów z matematyki rozszerzonej nie napawają optymizmem. Test z matematyki był jednak bardzo trudny nawet dla tych uczniów, którzy dobrze się do matury przygotowali.

Matura 2018 matematyka rozszerzona, czyli egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym wymaga dużych umiejętności. Wybierają ją uczniowie, którzy wiążą swoją przyszłość m.in. z kierunkami politechnicznymi. Każdego roku zadania na maturze rozszerzonej są urozmaicone.

Przykładowo matura z matematyki na poziomie rozszerzonym w 2017 wymagała rozwiązania 15 zadań. Maturzyści musieli m.in. obliczyć granice, obliczyć styczne do wykresu funkcji przechodzącej przez punkt. Były także równania trygonometryczne, wielomiany, twierdzenia cosinusów, ciągi arytmetyczne i geometryczne, a także geometria analityczna - podane dwa punkty i trzeba było znaleźć środek okręgu na którym leżą.

Matura z matematyki rozszerzona wymaga dużych umiejętności. W poprzednim roku największą trudność sprawiło zadanie z optymalizacji - uczniowie mieli za zadanie obliczyć objętość walca, jego promień i wysokość, gdzie dane było tylko pole i wynosiło P.

Najmniej problemów maturzyści mieli z zadaniami zamkniętymi, w których konieczne było obliczenie granicy ABC i wykorzystanie wzoru skróconego mnożenia, a także obliczenie kąta opartego na tym samym łuku i obliczenie wektorów.

ZADANIA Z MATEMATYKI NA MATURZE
Najwięcej problemów sprawiało zadanie z geometrii analitycznej, za które można było dostać aż 5 punktów. Wśród zadań otwartych młodzi ludzie zdający maturę z matematyki na poziomie podstawowym musieli m.in. rozwiązać nierówność, wykazać podzielność liczby przez 17 oraz rozwiązać ciąg arytmetyczny. Zabrakło natomiast zadania popularnego w poprzednich latach, w którym mieliśmy obliczyć prędkość rowerzystów lub pociągów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto