Niemiecki pilot jest gotów by ponownie piąć się w górę rankingu. Przed Wami Matthias Dolderer:

Od czasu debiutu w Dubaju w 2009 roku, Matthias Dolderer jest jednym z najbardziej obiecujących młodych talentów w Red Bull Air Race. Niemiecki as zaskoczył doświadczonych weteranów i stanął na podium już w swoim pierwszym sezonie, zajmując trzecie miejsce w ostatnim wyścigu w Barcelonie.

Dolderer to rezolutny facet, prezentujący agresywny styl latania. Sławę w krajach niemieckojęzycznych zdobył dzięki swojemu entuzjazmowi, sieci kontaktów medialnych i biznesowych oraz umiejętności przekazania szerszej publiczności tego, co wyjątkowe w Red Bull Air Race. Reprezentant Niemiec jest skupiony na celu i zawsze stara się ulepszać swoje występy. Jako jeden z pierwszych zawodników zainwestował w najnowszą, niezwykle szybką wersję samolotu Zivko Edge 540.

Dolderer, który kiedyś błyskotliwie porównał precyzję latania w ramach Red Bull Air Race do prób zaparkowania w garażu samochodem pędzącym z prędkością 400 km/h, odbył swój pierwszy lot z ojcem w wieku trzech lat. Dorastał w szkole lotniczej swoich rodziców i w wieku 5 lat sam złapał bakcyla. Samodzielnie usiadł za sterami samolotu już jako 14-latek. Od tamtej pory jego życie nieprzerwanie kręci się wokół lotnictwa.

„W Red Bull Air Race najbardziej fascynuje latanie na niskiej wysokości, precyzja i prędkość. Ścigamy się z czasem i rywalizujemy z najlepszymi pilotami na świecie. Dzięki fanom, sponsorom i zainteresowaniu mediów otrzymaliśmy szansę na zaprezentowanie szerszej publiczności istoty lotnictwa. Rozmawiamy z nimi, nawiązujemy kontakt i pokazujemy niewiarygodne rzeczy, których jesteśmy w stanie dokonać w naszych samolotach."

Red Bull Air Race Piloci

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!