Wojskowy pilot, który umiejętności nabyte w walce wykorzystuje podczas powietrznych akrobacji. Poznajcie Matta Halla

Matt Hall ustanowił nowe standardy wyścigów Red Bull Air Race w swoim pierwszym sezonie. Zajął rekordowe trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i został pierwszym debiutantem, któremu udało się stanąć na podium (dokonał tego w Porto). Były pilot myśliwca w Royal Australian Air Force (RAAF), powtórzył sukces z debiutanckiego sezonu, zajmując kolejne dwa miejsca na podium w 2010 roku, w tym mocną drugą lokatę w wyścigu przed rodzimą publicznością w Perth.

„Red Bull Air Race to spektakularne, ekscytujące i profesjonalne zawody. Dla mnie bardzo ważne jest motywowanie ludzi i doskonalenie się. Podniebne wyścigi to najlepsze, co robiłem. Naprawdę cieszę się z możliwości inspirowania osób na całym świecie, jaką daje Red Bull Air Race - zapewniania im czegoś, na co niecierpliwie czekają oraz motywowania ich, kiedy poznają mnie i widzą, że jestem zwyczajnym facetem. Szansa dokonania tego wszystkiego na skalę światową jest bardzo ekscytująca."

Hall w podejściu do tej dyscypliny stosuje taką samą militarną precyzję, jaką wykorzystywał, aby zostać podpułkownikiem RAAF, podczas swojej wieloletniej kariery w Air Force. Australijski as podziwiany jest za swoje zdolności komunikacyjne i przywódcze oraz umiejętność koncentracji pod presją. Po mistrzowsku wzniósł swój samolot ponownie w stronę nieba, po tym jak jego koła uderzyły o taflę wody podczas wyścigu w Windsorze w 2010 roku. Popularność wśród innych pilotów zyskał otwartym i przyjaznym stylem bycia.

Reprezentant Australii, który w 1997 roku zdobył prestiżowy australijski tytuł „Fighter Pilot of the Year", przyznawany co roku najlepszym pilotom myśliwców, należy do trzeciego pokolenia adeptów sztuki lotniczej - jego dziadek latał podczas II wojny światowej.

W swojej karierze spędził 1 500 godzin za sterami myśliwca F/A – 18 Hornet. Następnie został instruktorem walk powietrznych myśliwców. Spędził trzy lata w USA w ramach programu wymiany z United States Air Force (USAF), gdzie odbył 500 godzin lotów F-15E Strike Eagle i zaliczył m.in. misje bojowe w II wojnie w Zatoce Perskiej, za które został odznaczony zarówno przez Stany Zjednoczone, jak i Australię.

Red Bull Air Race Piloci

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!