Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ wydała list gończy za Cezarym Posyłkiem, podejrzanym o przywłaszczenie pieniędzy, które miał doręczyć jako listonosz.

- Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ prowadzi postępowanie przeciwko 46-letniemu Cezaremu Posyłkowi. Jest on podejrzany m.in. o przywłaszczenie pieniędzy w łącznej kwocie 67.248,38 zł, pochodzących z przekazów emerytalno-rentowych oraz innych przekazów pocztowych n- informuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okregoqej w Czestochowie.

Przeprowadzone przez Policję czynności wskazują, że Cezary Posyłek ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. W związku z tym prokurator zarządził poszukiwanie podejrzanego listem gończym.

Zarzucane podejrzanemu przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.


Mężczyzna przywłaszczył sobie pieniądze w dwa dni.

46-letni listonosz najpierw w czwartek przywłaszczył 34 tys. zł, avw piątek o tysiąc złotych więcej. W sumie w wyniku jego działań poszkodowanych jest ok. 40 osób.

Z ustaleń policji wynika, że 46-latek podrabiał podpisy na przekazach pieniężnych. Renty czy emerytury, które miały trafić do adresatów, trafiły do jego kieszeni.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    wiesiek (gość)

    Fajnie, a jak wygląda? Gdzie był jego rewir? O tym już łaskawie nie wspomną, ja nie wiem np. jak się nazywa mój listonosz