Lekcje w sobotę? Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców alarmuje! MEN tłumaczy rozporządzenie.

Lekcje w sobotę? Szkołą w sobotę? Jeszcze przed świętami Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieściło na swojej stronie internetowej 11 projektów rozporządzeń zmieniających prawo oświatowe w Polsce. W jednym z nich znajduje się zapis, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą mogły być realizowane przez 5-6 dni w tygodniu, czyli jest możliwość odbywania się zajęć w soboty. "Nie planujcie weekendów Waszym dzieciom, MEN zrobi to za was" - pisze Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców na Facebook'u. O co tak naprawdę chodzi? Czytaj dalej klikając w "Zobacz galerię".

Wideo

mj

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

01.01.2019, 10:54

na ucznia czekali też instruktorzy nauki jazdy PIOTR w budynku SP 29 na ulicy Budowlanej 26

01.01.2019, 10:42

nauczycielka IV LO w Zabrzu Beata TO miczek w czasie lekcji kierowała ucznia do męża dyrektorki SP 31 w Zabrzu na ulicy Krakowskiej 27

31.12.2018, 19:25

Dla dzieciorobów z Wysoki (szczególnie jednej pani co ma troje dzieci każde z innym panem i podrywa kolejnych) powinny być zajęcia prowadzone przez 7 dni w tygodniu.

31.12.2018, 14:30

wy tego nie widzicie, ale to jest rządowe przyznanie się do błędu jakim jest ta DEforma szkolnictwa. Zorientowali się dopiero teraz ( o czym przeciwnicy mówili już dawno przed wprowadzeniem tego bubla), że będzie problem z przestrzenią dla dzieci i przeludnione budynki, więc kombinują zmianowość żeby rozładować to trochę. Wystarczyło słuchać, a nie na siłę i bezczelnie rozwalać już i tak pełny wad system.

31.12.2018, 11:59

zostaje do zagospodarowania jeszcze niedziela

31.12.2018, 11:28

Ja na pewno mojego syna nie puszcze w soboty do szkoly, co napewno w sobote dwie lekcje Religii bo to z tego powodu sie to chce wprowadzic .

30.12.2018, 23:05

A mało to dzieciaki mają zajęć i dźwigania? Plecak waży kilkanaście kg, zupełnie jakby w XXI wieku nie można było zrezygnować z taszczenia tych ciężkich, lakierowanych podręczników na kredowym papierze, wydanych jak jakiś album ze ślubu, przez co są drogie i ważą 2-3 kg! Nauczyciele potrafią tylko wybierać co roku inne książki, przez co młodsze dzieci nie mogą korzystać ze starych, zupełnie, gdyby co roku odkrywano nowe sposoby obliczania równań kwadratowych i zmieniano nazwy pierwiastków! Poza tym uwielbiają zadawać stos zadań, nie tłumacząc przy tym większości materiału przez co dziecko musi brać korepetycje, a potem jeszcze siedzieć i te wszystkie zadania robić do nocy. Podwyżek im się jeszcze zachciewa na lewych L4! Piękny dają przykład młodzieży, potem się dziwić, że uczniowie chodzą na wagary i podrabiają zwolnienia po krzakach. A takiego wała!

30.12.2018, 22:30

Hi

30.12.2018, 22:26

kiedy w końcu dostanie ktoś PO ryju w anty POlskim żydo złodziejskim rządzie

30.12.2018, 21:39

Nauczyciele nie zadawajcie dzieciom na święta i wolne, czasem Pomyślcie to nie boli nie bądźcie tacy jak ONI

30.12.2018, 21:36

komuniści możecie uczyć się od najlepszych ,ale już za późno wasz czas przeminął

30.12.2018, 20:58

i pełno kondonów u konserwatora bo nauczycielka zamiast być przy mężu to musi dbać o potrzeby w szkole hehe

30.12.2018, 19:20

sztuczny problem bismarkowskiego państwa-więzienia z tzw "obowiązkiem szkolnym" . W zdrowym układzie szkoła musiałby traktować uczni i rodziców jako klientów którym należy zrobić dobrze

30.12.2018, 19:10

wracamy do PRL=u

30.12.2018, 15:53

Wy się dziwicie. A co mieli powiedzieć nasi dziadkowie i rodzice? Musieli chodzić do pacy i do szkoły w sobotę.Ich to nie dziwi.

30.12.2018, 15:50

Wielkie halo jestem byłą nauczycielką Pracowałam 30 lat w szkole i zawsze odrabiało się dni wolne np między 1 a 3 maja lub np jakieś swięto trafiało we wtorek czy w czwartek mogliśmy odrobić ten dzien w sobotę Wtedy odbywały sie albo normalne lekceje albo był Dzień Sportu albo festyn szkolny Żadna nowość dlaczego siejecie ferment ??

30.12.2018, 15:47

jaaasne, katooszołomie, chcesz, to sobie zap....laj 6 dni w tygodniu po 12 godzin, a całą niedzielę przesiedź w kościółku, ale innych zostaw w spokoju!

30.12.2018, 15:45

Czego ta pochrzaniona partia jeszcze nie sp..... oli?!? Mam nadzieję, że wściekli ludzie w przyszłorocznych wyborach wywiozą oszołomów na taczkach! Od stycznia dopiero się zacznie drożyzna, poczekajcie, aż dostaniecie rachunki za wywóz odpadów...