KS Częstochowianka Częstochowa - ASOTRA MKS - MOS Płomień Sosnowiec 3:1. To był mecz pełen sportowych emocji [ZDJĘCIA]

Krzysztof A. Kłusek, Anita Krzyczmonik
Częstochowianka pokonała MOS Płomień Sosnowiec 3:1. Było to zacięte, stojące na dobrym poziomie spotkanie.

W sobotę, 3 listopada, na przeciw siebie stanęły dwa zespoły: KS Częstochowianka Częstochowa i Asotra MKS – MOS Płomienia Sosnowiec.

Pierwszy set ułożył się dla naszych zawodniczek idealnie. Konsekwentna gra w polu zagrywki i bardzo dobra gra „na siatce” pozwoliła zakończyć ten set wynikiem 25:16.

Przez większość drugiego seta „Czanka” również prowadziła. Gdy przy stanie 23:11 wydawało się, że będzie 2:0, nagle sosnowiczanki wyraźnie złapały wiatr w żagle i wygrały seta dobrymi atakami i zagrywką. Ze stanu 23:11 zrobiło się 23:25. Nikt tego się nie spodziewał. I zrobiło się już poważnie. Atmosfera na hali wyraźnie się podniosła.

Trzeci i czwarty set dostarczył zgromadzonej publiczności mnóstwo emocji. Dobra gra „na siatce”, dobra w przyjęciu i na linii blok-obrona. Nasze zawodniczki ambitnie walczyły o zwycięstwo. Tak samo ambitnie grały zawodniczki z Sosnowca.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla „Częstochowianki”

- Serdecznie dziękujemy zespołowi z Sosnowca za walkę a wszystkim przybyłym kibicom za doping. Poziom gry mógł się podobać, emocji też nie brakowało...tym bardziej cenne jest takie zwycięstwo. Jestem dumna z moich zawodniczek, identyfikuję się w całości z zespołem. Jestem z nimi podczas zwycięstw ale też w porażkach. Znosimy to razem. W tym tygodniu dziewczyny niezmiernie mi zaimponowały...a czym? To taka Nasza mała tajemnica Nie osiadamy na laurach, gramy dalej. Dziś się jeszcze cieszymy ale od jutra skupiamy się na kolejnym meczu - podsumowała trenerka częstochowskiego zespołu, Anita Krzyczmonik

KS Częstochowianka Częstochowa - ASOTRA MKS - MOS Płomień Sosnowiec 3:1 (25:16, 23:25, 25:23, 25:22)