Kolęda 2018/2019: Księża zaczęli odwiedzać wiernych w domach. Jak się przygotować, ile dać pieniędzy w kopercie?

Księża już odwiedzają parafian. Jak się przygotować do spotkania? Ile dać księdzu w kopercie? Oddaj głos w naszej SONDZIE. Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

red.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.12.2018, 17:59

nie puszczam darmozjadów do domu nie będę pedałów i pedofili wpuszczał do domu mam dzieci

07.12.2018, 08:46

Rodzice

Jak macie w domu jakiegoś chłopca, to niech nie ubiera obcisłych spodni na kolędę.
Po co kusić los ? Chociaż ksiądz może to później rozchodzi...

07.12.2018, 07:36

Księdzu rozumiem, zwyczajowo daje się kopertę z dowolną kwotą, ministrantom - tu już mam wątpliwości, tym bardziej że parafianie zamiast do skarbonki dają do ręki, to nic jak korumpowanie już od młodości. Jeszcze w naszej parafii w Mikołowie chodzi kościelny, który za napis na drzwiach też wyciąga rękę.

07.12.2018, 01:11

Poza naszym dziwnym krajem w żadnym państwie NIE MA KOLĘDY

06.12.2018, 23:43

Co za dziwny portal. Zamiast zająć się aktualnymi problemami to szuka populistycznych tematów. Schodzi na dno 👍🏿 Potrafi tylko mieszac. Jeśli ktoś nie chce niech nie wpuszcza ale konsekwentnie już niech nie idzie ani do kancelarii ani do kościoła po pomoc.
Szanowni redaktorzy schodzi ten portal do niskiego poziomu

06.12.2018, 23:41

Do mnie może wejść, bo nasze dzieci są już dorosłe i "na swoim".

06.12.2018, 21:29

Ksiądz u progu - dzieci do piwnicy !

06.12.2018, 19:24

cha@@@@@@ niektóre wypowiedzi, ten art, własnie daje im pożywkę na takie wypowiedzi
i obrażania innych,

06.12.2018, 12:52

Na Strzybnicy ministrant uratował księdzu życie... wymacał mu guza na jajkach.

06.12.2018, 11:36

Kolęda to odwiedziny duszpasterskie. Ofiare daje ten kto chce. Najwiecej do powiedzenia mają ci którzy nie daja i nie wpuszczają. A jak przyjdzie co do czego chrzest, Komunia czy pogrzeb to wiedza gdzie sie udać. Nikt nie jest ideałem choć pewnie niektórzy tak o sobie myślą. Więc przestancie ludzie sie nakrecac i siac nienawisc. Pozdrawiam

06.12.2018, 09:15

Ile dać? Najlepiej jak najwięcej co by se mogli jeszcze jeden dzwon kupić i hałasować nim na pół miasta codziennie od 6tej rano.

05.12.2018, 22:47

czy odwiedzą też BURDEL na ulicy Roosevelta w Zabrzu, gdzie sprzedawany jest uczeń IV LO porwany z domu przez Annę Głomb zastępce dyrektora CWDKiM w Zabrzu

05.12.2018, 22:11

Naprawdę wystarczy trochę inteligencji by zrozumieć, że KK to od ponad 1500 lat instytucja zarabiająca kokosy na ignorancji ciemnego ludu. Ksiądz to leń, który żyje w luksusach dzięki pieniążkom wiernych. Również tym zebranym podczas kolęd.
Od lat nie zapraszam oszusta, kłamcy i nieroba do domu ale w tym roku zrobię wyjątek 😉 Pogadam sobie z nim, a potem z przyjemnością wręczę mu kopertę z moim AKTEM APOSTAZJI 😁

05.12.2018, 22:03

Ciekawe gdzie tak jest ze pos swietach chy gam gdzie 50 domow albo moeszkac odkad pamietam to u mnie sie zmienialo co rok raz przed swietami a raz po swietach i raz od numeru 1 do .. a kolejny rok od numeru .... do 1

05.12.2018, 21:52

A co za różnica czy to grudzień, styczeń, listopad czy marzec? Ważne, że ksiądz przyszedł/odwiedził. Kto chce to drzwi otworzy, a kto nie chce to nie otworzy niezależnie od daty... Co do koperty, to jest jeszcze jedna opcja - zero złotych. Ja na przykład nie daję pieniędzy podczas kolędy (wrzucam tylko ministrantom). Pozdr :)

05.12.2018, 21:33

Teraz księży nie wpuszcza się do domu.

05.12.2018, 21:32

Od kiedy i gdzie takie zwyczaje ksiądz przed świętami z wizytą !

05.12.2018, 21:18

ostatnią kolędę miałem w styczniu br. a teraz w grudniu, wychodzi to dwa razy w roku.

05.12.2018, 20:35

Kto to widział od listopada ksiądz chodzi po kolędzie. Wszędzie koleda zaczyna się po swiętach dlatego b.dużo ludzi nie wpuszcza księdza.

05.12.2018, 19:12

Jak w domu małe dzieci - to zachować ostrożność !!!

05.12.2018, 14:42

Jaka kolęda, a po jakiego grzyba jest taki zboczony potrzebny w domu. Kto takich wpuszcza ?

05.12.2018, 11:51

Bóg zapłać.

05.12.2018, 11:05

Jakie pieniądze??? czy wyscie powariowali? sami nakrecacie ludzi do tego zeby tym pasożytom dawac kase.Chcesz kolędę? proszę bardzo,ale kasa??? cóż i skąd to za zwyczaj??

05.12.2018, 10:25

Przygotowanie : - zaklejona koperta, a w środku tylko tzw. święty obrazek i to wszystko.

05.12.2018, 10:23

artykuł powalający jak wszystkie na nm jedno zdanie żenujący poziom dziennikarstwa