Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kibice Włókniarza ubiorą żużlowców

Rafał Kuś, JS
Projekt kewlara Nikity Korolewa
Projekt kewlara Nikity Korolewa fot. arc
80 projektów kombinezonów żużlowców nadesłali kibice częstochowskiego Włókniarza do konkursu "Zróbmy coś nowego, ciekawego z nutką powrotu do tradycji"

Głosowanie do jutra, rozstrzygnięcie konkursu w poniedziałek. W finale są trzy wzory. W każdym jest symbol częstochowskiego klubu - lew. Kibice zadecydują, na podstawie którego z nich uszyte zostaną kombinezony. Działacze Włókniarza zaproponowali kibicom zaprojektowanie stroju, w jakim żużlowcy powinni jeździć w tym sezonie. To jedyny w Polsce klub żużlowy, który zrobił taką akcję.

- Chcieliśmy, żeby to kibice zadecydowali, w jakich kombinezonach będą jeździć nasi żużlowcy. Uważamy, że kibice powinni mieć wpływ na wizerunek klubu - mówi Michał Świącik, rzecznik prasowy Włókniarza.

Do finału zakwalifikowały się projekty Piotra Słoty, Bartosza Musiała i Nikity Korolewa z Ukrainy. Na Ukrainie Włókniarz też ma kibiców. - Póki co, najwięcej głosów zbiera kewlar Piotra Słoty - zdradza Świącik.

- Gdy zobaczyłem te trzy projekty, od razu stwierdziłem, że mamy zwycięzcę. Kewlar Piotra Słoty doskonale oddaje tradycje Włókniarza - potwierdza Mateusz Makuch, kibic częstochowskiego żużla.

Częstochowianin Piotr Słota jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wygrał już konkurs na projekt kasku dla Jarno Trullego, kierowcy Formuły 1. - Był to specjalny kask dla Jarno Trullego, jeżdżącego wówczas w zespole Toyoty. Założył go na GP Japonii 2005 na torze Suzuka. Konkurs ogłoszono przed tym wyścigiem, zwycięzcę wybierał sam kierowca - wspomina Słota. W 2009 r. Słota otrzymał wyróżnienie w konkursie na projekt kasku dla innego kierowcy F1 Nicka Heidfelda.

Zwycięzca konkursu Włókniarza otrzyma karnet na wszystkie mecze żużlowe w Częstochowie w tym sezonie. Działacze planują kolejne akcje, które mają pogłębiać wizerunek żużla jako sportu rodzinnego. - Chcemy zorganizować na torze kartingowym zawody z udziałem żużlowców i kibiców - zapowiada Świącik.

Kibice potrafią pomagać
W Częstochowie także kibice piłkarskiego Rakowa angażują się w działalność klubu.
Stowarzyszenie Kibiców "Wieczny Raków" przygotowało i realizuje programy "Bezpieczny Stadion" i "Kangurek". Program zainicjowano przygotowując darmowe bilety rodzinne 2+1 - przychodząc całą rodziną, wejście na mecz było darmowe. Następnie program rozbudowano o projekt "Kangurek", czyli bezpłatne atrakcje i opiekę nad dziećmi przebywającymi na stadionie. Na tyłach boiska (a w czasie niepogody w sali gimnastycznej budynku klubu) swoje podwoje otworzyło Centrum Twórczego Rozwoju "Kangurek", oferując mnóstwo atrakcji dla dzieci.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto