Na Wielkiej Krokwi Adam Małysz, Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer, a pod nią raptem kilka tysięcy kibiców. Czyżby gasła wielka miłość Polaków do skoków narciarskich? Spokojnie, to tylko zawody Letniego Grand ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na Wielkiej Krokwi Adam Małysz, Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer, a pod nią raptem kilka tysięcy kibiców. Czyżby gasła wielka miłość Polaków do skoków narciarskich?


Spokojnie, to tylko zawody Letniego Grand Prix. I choć w Zakopanem turystów jest tylu, że nie ma gdzie szpilki wcisnąć, to na sobotnie i niedzielne konkursy cyklu sprzedano na razie po zaledwie 3 tys. biletów.

- To normalny trend - uspokaja dyrektor imprezy Lech Nadarkiewicz. - Latem nigdy nie było oszałamiającej frekwencji. Fakt faktem, pod Tatry przyjeżdża teraz mnóstwo osób, ale to jest inny kibic, wakacyjny. Zimą ludzie wybierają się do nas specjalnie na Puchar Świata, a w sierpniu często trafiają na zawody przez przypadek. Kto wie, może jednak teraz zarażą się skokami i wrócą do nas w styczniu? - uśmiecha się szef zawodów.

Organizatorzy liczą, że każdy z konkursów obejrzy 5 tys. widzów. Magnesem mają być nazwiska uczestników i dobra forma Małysza. Wydarzeniem zawodów będzie udział najlepszego skoczka ubiegłego sezonu Schlierenzauera. Dla 19-letniego Austriaka to dopiero pierwszy start w tegorocznym LGP.

Z gwiazd zabraknie jedynie Niemca Martina Schmitta, Austriaka Thomasa Morgensterna oraz Fina Janne Ahonena. Ten ostatni wznowił karierę po rocznej przerwie, ale na razie nie może startować ze względów formalnych. W planach ma jednak udział w zawodach w Polsce. Za niespełna miesiąc przyjedzie do Wisły na konkursy Pucharu Kontynentalnego (12-13 września).

Zmierzy się tam z Małyszem, ale Polak ma teraz na głowie inne sprawy. W klasyfikacji generalnej LGP jest drugi i w Zakopanem chciałby odrobić straty do wyprzedzającego go o 108 pkt Ammanna.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!