Dzieci z zalanych terenów wyjadą za darmo na wakacje Dzieci z zalanych terenów wyjadą za darmo na wakacje

Dzieci z zalanych terenów wyjadą za darmo na wakacje (© fot. Arkadiusz Gola)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzieci powodzian przeżywają ciężkie chwile. Boją się o bliskich, tracą ulubione przedmioty, a dorośli zajęci ratowaniem dobytku, mają dla nich mało czasu. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przygotował dla nich niespodziankę - zapłaci za ich odpoczynek od dramatu.

- Dzieci z terenów objętych powodzią, w ramach profilaktyki zdrowotnej, wyjadą do baz wypoczynkowych w czystych ekologicznie miejscowościach - mówi Piotr Biernat, rzecznik WFOŚiGW w Katowicach.

Współpracą zainteresowała się też Komenda Chorągwi Śląskiej ZHP. - Mamy doświadczenie, bo gościliśmy dzieci z zalanego powodzią Podkarpacia, którym obozy też sfinansował katowicki WFOŚiGW. Wiem, że takie dzieciaki bardzo potrzebują zmiany i odpoczynku. Na razie wszystko jest w fazie przygotowań, nie wiemy dokładnie, ile dzieciaków przyjmiemy - mówi hm. Anna Peterko, zastępca komendanta Chorągwi Śląskiej.

Śląscy harcerze już prowadzą akcję "Podaj rękę" - zbierają dary dla powodzian. Nawiązali m.in. kontakty ze sklepami i firmami, które chcą pomóc. Ale odzywają się także zwykli ludzie, nieobojętni na los powodzian.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!