Festiwal Gaude Mater zakończony Leszek Możdżer, znany pianista jazzowy wystąpił w sobotę, 10 maja wieczorem na koncercie finałowym 24. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater".

Festiwal Gaude Mater zakończony

Podczas koncertu finałowego w kościele seminaryjnym pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana zostały wykonane dwie sakralne kompozycje Moż-dżera: "Missa gratiatoria" i "Psalmy Dawidowe". W koncercie wystąpili również: Zohar Fresco (instrumenty perkusyjne), Adam Pie-rończyk (saksofon), Olo Walicki (kontrabas), Wojciech Myrczek (wokal), Paweł Tomaszewski (fortepian), Tomasz Kałwak (celesta/syntezator), Bartosz Pieszka (wibrafon), Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne) oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" pod dyrekcją Anny Szostak.
Leszek Możdżer to pianista światowej klasy, wyróżniający się oryginalnym językiem muzycznym.
Kompozytor muzyki filmowej, baletowej, teatralnej oraz producent muzyczny.
Od ubiegłego roku, po konflikcie między władzami miasta, a Stowarzyszeniem Przyjaciół Gaude Mater koncerty festiwalowe odbywają się nie tylko w Częstochowie.
W tym roku było 17 koncertów: w Częstochowie, Bełchatowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Radomsku, Zabrzu - i po raz pierwszy za granicą - w niemieckim zespole klasztornym Brauweiler.
Tradycyjnie festiwalowi towarzyszyły imprezy artystyczne.
W tym roku były to X Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski "Musica Sacra", sesja naukowa "Muzyka w klasztorach" i projekt Etno Gaude Mater poprzedzający główny nurt wydarzenia, prezentujący kulturę Bułgarii i Mongolii.
Festiwal odbywał się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i metropolity częstochowskiego, arcybiskupa Wa-cława Depo.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!