(© archiwum)

Cesarskie cięcie to poważna ingerencja w ciało ciężarnej, w związku z czym po przyjściu dziecka na świat kobieta jest narażona na szereg przykrych dolegliwości.

Cesarskie cięcie bywa koniecznością, ale zabieg ten nie pozostaje obojętny dla organizmu kobiety. Pierwsze tygodnie po przyjściu dziecka na świat są dla świeżo upieczonej mamy trudne – dokucza jej silny ból brzucha podczas kichania, kasłania lub śmiania się, może doświadczać krwawienia z dróg rodnych (mimo iż dziecko nie urodziło się w sposób naturalny), a znieczulenie podpajęczynówkowe (jeśli miało miejsce) może wywoływać drżenie ciała – zwłaszcza kończyn dolnych. Ze względu na odczuwany dyskomfort młoda mama potrzebuje wsparcia partnera i bliskich jej osób.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Kobieta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!