Dlaczego wyją syreny alarmowe? W dniach 6-8 czerwca br. (termin zapasowy 9 czerwca br.) na terenie kraju przeprowadzone zostanie ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 17/I organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP

Dlaczego wyją syreny alarmowe? [6-8 czerwca 2017]

RENEGADE-SAREX 17/I - są to manewry wojskowe na wypadek naruszenia przestrzeni powietrznej nad Polską przez obcy statek powietrzny o statusie Renegate (możliwość ataku terrorystycznego), stwarzający potencjalne zagrożenie dla mieszkańców. Ćwiczenia odbywać się będą na terenie całego kraju. W związku z tym w wielu miastach Polski mogą zawyć syreny alarmowe.

Podczas ćwiczenia odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu. Procedurę alarmowania na terenie poszczególnych powiatów i miast na prawach powiatu uruchamiać będzie właściwe Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego po otrzymaniu odpowiedniego komunikatu.

Zgodnie z założeniami organizatora, pomimo całodobowego trybu ćwiczenia syreny nie będą uruchamiane w godzinach nocnych.SYGNAŁY ALARMOWE - rodzaje:

Wiadomości

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tak nie mogą. Właśnie przed chwilą w Pruszkowie 22:27 tylu syreny alarmowe (gość)

Tak jakoś w Pruszkowie przed chwilą 22:27 były syreny alarmowe

WIELKI BŁĄD (gość)

Na błędach się powinno uczyć - tutaj http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/dlaczego-wyja-syreny-alarmowe-spokojnie-we-wtorek-15,3917949,artgal,t,id,tm.html artykuł z waszej strony w którym też były zamieszczone nieaktualne sygnały - zmieńcie to!!!

SKANDAL (gość)

Kolejny już raz zamieszczacie STARE - NIEAKTUALNE SYGNAŁY ALARMOWE - SKANDAL!!! Niech autor zapozna się z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach. Wprowadzacie ludzi w błąd!!!

WIELKI BŁĄD (gość)

Kolejny już raz zamieszczacie STARE - NIEAKTUALNE SYGNAŁY ALARMOWE - SKANDAL!!! Niech autor zapozna się z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach. Wprowadzacie ludzi w błąd!!!

Niekompetencja dziennikarska (gość)

Kolejny już raz zamieszczacie STARE - NIEAKTUALNE SYGNAŁY ALARMOWE - SKANDAL!!! Zmieniły się one w 2013 roku!!! Niech autor zapozna się z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach. Wprowadzacie ludzi w błąd!!!

Romuald (gość) (zapytajnik)

Nie miałeś w szkole przysposobienia obronnego??? Jak to po co syreny??? Aby się ewakuować z budynków!!! Tio jest podstawowa wiedza... No, ale jak widać w gimnazjum tego nie uczą... Więc może dobrze, że obecna władza je likwiduje?

zapytajnik (gość)

Testują syreny. A co z obroną? Czy te statki powietrzne mają od tych syren spaść na ziemię i się rozbić? Czy będziemy w te statki długopisami rzucać (a w międzyczasie mamy kopać schrony - każdy we własnym ogródku)? Bo trochę nie rozumiem...