Provident Provident

Provident Polska (© arch. Polskapresse / zdj. ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

O zdanie zapytaliśmy Michała Kuchtę odpowiedzialnego za rozwoju produktów w Provident Polska

Osoby prowadzące działalność gospodarczą często podkreślają, że szybki i łatwy dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania (np. pożyczek, kredytów) to podstawa, żeby mogły myśleć spokojnie o prowadzeniu swojego biznesu. I nie chodzi tu tylko o pieniądze na dalsze inwestycje, ale przede wszystkim o pomocną dłoń w sytuacja trudnych, których nie można było przewidzieć. Pamiętam panią, która na wiosnę otworzyła lodziarnię, która w ciągu paru tygodni stała się bardzo popularna w mieści. Cóż z tego, kiedy w środku sezonu zepsuła się jej główna chłodziarka, a ona wszystkie pieniądze zainwestowała w rozkręcenie biznesu... Jeszcze niedawno w takich sytuacjach mogła przede wszystkim liczyć tylko na siebie, rodzinę, czy znajomych.

Polecamy też: Pożyczkowe ABC. Kredyt, pożyczka, chwilówka – czym to się różni?

Mikroprzedsiębiorca, czyli kto?
Sytuacja mikroprzedsiębiorców pomału zaczyna się poprawiać. Pojawiła się już oferta przygotowana dokładnie z myślą o potrzeby tego segmentu. Czyli kogo? W Polsce mikroprzedsiębiorcy to najczęściej osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Wśród nich są właściciele sklepów osiedlowych, kwiaciarni, salonów fryzjerskich, warsztatów samochodowych i wielu innych usług, z których jako konsumenci korzystamy każdego dnia. Ale także twórcy (dziennikarze, fotograficy, graficy), czy przedstawiciele innych wolnych zawodów. Podstawą formalną jest wpis do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej i ten wpis jest wymagany przy ubieganiu się o pożyczkę dla firmy.

Okiem przedsiębiorcy: rzeczy ważne i najważniejsze
Przy zaciąganiu pożyczki dla przedsiębiorców przede wszystkim liczy się czas. To, czy na pieniądze będzie czekał dzień, czy tydzień ma kluczowe znaczenie. Równie istotna jest dostępność oferty, a także ograniczone formalności udzieleniu pożyczki. Przy kredytach bankowych wymagane jest przedłożenie licznych dokumentów, wypisów, czasami zabezpieczeń. Dla mikroprzedsiębiorców dostosowanie się do tych wymogów jest często poza zasięgiem formalnym, czy nawet organizacyjnym.

Masz pytania? Nasi pracownicy czekają na Twój telefon pod numerem (71) 71 52 790


Poradnik domowy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!