Częstochowianka pokonała u siebie Sokół Katowice [ZDJĘCIE]

Anita Krzyczmonik, Krzysztof A. Kłusek
W ostatni weekend zawodniczki „Częstochowianki” podejmowały na swoim terenie zespół SOKOŁA 43 AZS AWF Katowice.

Przed samym meczem wiedzieliśmy, że drużyna z Katowic, wzmocniła swoje szeregi o dwie doświadczone zawodniczki. Ciekawostką jest że , jedną z nich jest rozgrywająca, która na co dzień pełni funkcję pierwszego trenera. Początek spotkania ułożył się po myśli gospodyń i zgodnie z oczekiwaniami kibiców. Od pierwszego gwizdka nasza drużyna konsekwentnie realizowała swoje założenia. W drugim secie nastąpiła nieoczekiwana zmiana. Po zmianie na pozycji rozgrywającej, zawodniczki z Katowic złapały wiatr w żagle i zwyciężyły na przewagi 27:25.

W trzecim secie, nasze trenerki, po szybkiej analizie błędów własnych i taktyki przeciwniczek , „Częstochowianka” wróciła do gry i wygrała dwa kolejne sety oraz całe spotkanie 3:1.

Po zakończeniu meczu, krótką ocenę przedstawiła trener naszego zespołu, Anita Krzyczmonik "Cieszy nas kolejne zwycięstwo i komplet punktów. Jak już wspominałam wcześniej, mamy dość spore problemy kadrowe wynikające z kontuzji trzech zawodniczek . Stawia to nas w trudnej sytuacji. Ligowa tabela jest dość wyrównana, każda porażka może spowodować spadek nawet o kilka miejsc w tabeli. Katowiczanki pokazały się z bardzo walecznej strony tak więc to zwycięstwo jest na wagę złota. "

MVP spotkania po raz kolejny została zawodniczka z numerem. 8 na koszulce, Angela Mroczek.
Sponsorem nagród był Urząd Miasta Częstochowa oraz firma „Polontex S.A Producent, firan, firanek i zasłon”.

KS Częstochowianka Częstochowa - Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:1 (25:19, 25:27, 25:16, 25:20)
Skład: Wiesława Siuda-Kpt, Natalia Kupiec, Klaudia Hajduk, Patrycja Rygalik, Agnieszka Kurek- libero, Zuzanna Lipińska, Angela Mroczek, Michalina Fujarska, Monika Warczygłowa, Agata Sobczak, Justyna Zych, Bianka Fudali – Libero,

Trenerki: Anita Krzyczmonik, Urszula Jędrys – Szynkiel