Częstochowianka pokonała Silesię Volley Chorzów [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Częstochowianka pokonała Silesię Volley Chorzów. W hali sportowej „Częstochowianka” obył się mecz, 16. kolejki siatkówki kobiet. Lider tabeli, KS Częstochowianka podejmował Silesia Volley Chorzów. Drużyna z Chorzowa zajmuje 4 miejsce w tabeli.

Częstochowianka pokonała Silesię Volley Chorzów

Zgromadzona publiczność mogła oglądać mecz godny szczytów tabeli. Zacięta walka o każdy punkt i to od początku pierwszego seta. Szala zwycięstwa przechodziła raz na jedną, raz na drugą stronę. Zawodniczki z Chorzowa nie odpuszczały liderowi tabeli do końca ostatniego seta.

Wyniki poszczególnych setów; 25-23; 29-27; 26-24 wskazują na bardzo wyrównany poziom obu drużyn i na bardzo zacięty mecz. Zwyciężył dotychczasowy lider, KS Częstochowianka. „Czanka” umocniła się na szczycie tabeli. Druga Częstochowska drużyna, SPS Politechnika Częstochowska, na wyjeździe pokonała KU AZS UŚ Katowice 3- 0 ( 25-17, 25-20, 25-19). I zajmuje dalej trzecie miejsce w tabeli.

KS Częstochowianka – Silesia Volley Chorzów 3 – 0 ( 25–23, 29-27, 26-24)

KS Częstochowianka: Klaudia Gawor, Dominika Knysak, Małgorzata Gołda, Martyna Knysak, Wiesława Siuda, Wiktoria Szumera, Aleksandra Stefańska, Angela Mroczek, Magdalena Włodarczyk, Michalina Fujarska, Anna Łuszczyk, Justyna Kasprzyk,
Trenerzy: Paweł Kapica, Anita Krzyczmonik

Silesia Volley Chorzów: Joanna Rosadzińska, Patrycja Młodzieniewska, Patrycja Wardęga, Anna Malinowska, Marta Baraniewicz, A. Szczęśniak, Kamila Frączak, Magdalena Szeja, Danuta Podstawska.
Trener: K. Szczepańska