Częstochowianka pokonała Łask [ZDJĘCIA]

Krzysztof A. Kłusek, Anita Feć – Krzyczmonik
Koniec rundy zasadniczej zbliża się nieubłaganie. Dwie kolejki dzielą nas od ostatecznego rozstrzygnięcia. Do fazy play - off awansują jedynie 4 najlepsze zespoły. Trzy pierwsze miejsca są już praktycznie zajęte. Zostaje tylko czwarte miejsce. O które będzie się toczyła ostra rywalizacja z KABADOSEM MKS Sokół Radzionków. Każdy mecz jest zatem bardzo ważny, chciało by się rzec - NA WAGĘ ZŁOTA!

Mamy wspólny cel i pragniemy go zrealizować. Zawodniczki wykazują pełne angażowanie. Sztab szkoleniowy również jest zdeterminowany.

Wczorajszy mecz był tym z kategorii "trudnych". Zawodniczki z Łasku „ Łaskovianki” już wiele razy pokazały, że są zespołem z którym należy się liczyć. Wynik 3:2 nie jest zatem zaskoczeniem.

W pierwszym secie drużyna przyjezdna umieściła poprzeczkę bardzo wysoko. Od pierwszych chwil można było założyć 5 setów. Na nic głębokie analizy gdy przeciwniczki grają konsekwentnie swoją taktykę. Każda pomyłka w polu zagrywki, bloku czy przyjęciu była skrzętnie wykorzystana. Walka punkt za punkt, obrona za obronę, atak za atak...na szczęście końcówka z korzyścią dla nas.

W drugim secie, Łaskowianki narzuciły swój styl gry. Duża przewaga punktowa pozwalała na swobodne rozgrywanie akcji. Pod koniec seta podjęliśmy próbę nawiązania kontaktu niestety przeciwniczki były bezlitosne. Dobra gra w linii bloku i obrony, pozwoliła wypracować bezpieczną przewagę punktową. W tym sezonie nie zawodzą, kapitan naszego zespołu, Wiesława Siuda oraz Angela Mroczek. Skuteczną grą w ataku dokładają cenne punkty.

Czwarty set to gra na przewagi, której odzwierciedleniem są bardzo długie i efektowne wymiany. Ciężko kończyło się akcję w pierwszym ataku gdy po stronie przeciwnej broniła bardzo dobrze dysponowana libero zespołu przyjezdnego. Ta partia po zaciętej walce nie należała jednak do nas. Piąty set to wyrównana gra obu zespołów. Bardzo dobre przyjęcie, skuteczna gra w polu obrony oraz konsekwentna gra w polu zagrywki zadecydowały o końcowym zwycięstwie. Zwycięstwo i dwa punkty dopisane w tabeli przybliżają nas do awansu. Jesteśmy zadowoleni i jeszcze bardziej zmotywowani na najbliższe mecze. Teraz chwila odpoczynku po ciężkim boju a za tydzień czeka nas wyjazdowy mecz Sokołem 43 AZS AWF Katowice. Ostatni mecz rundy zasadniczej zostanie rozegrany 18 lutego 2017roku, w Hali na ulicy Rejtana 7 c, z Zorzą Wodzisław Śląski.

KS AJD Częstochowianka Częstochowa - ŁMLKS Łaskovia Łask 3:2 (25:21, 22:25, 25:19, 24:26, 15:12)

Skład KS AJD Częstochowianka Częstochowa: Wiesława Siuda – KPT, Angela Mroczek, Karolina Olczyk, Magdalena Włodarczyk, Anna Łuszczyk – L, Michalina Fujarska, Klaudia Wieczorek, Justyna Sagan, Klaudia Hajduk, Klaudia Gawor, Aleksandra Stefańska - L Trener: Paweł Kapica II Trener: Anita Feć - Krzyczmonik

Skład ŁMLKS Łaskovia Łask: Magda Stasiak, Paulina Przerywacz, Maja Daleszczyk, Joanna Gruszka, Paulina Czubak, Natalia Gruszczyńska, Agata Gwardecka, Julia Wojtaszek, Aleksandra Pizon.
Trener: Bogdan Lipowski, Filip Lipowski.