Częstochowianka - MKS Świdnica 3:0. To było bardzo ważne zwycięstwo [ZDJĘCIA]

Anita Feć - Krzyczmonik, Krzysztof A. Kłusek
Częstochowianka odniosła bardzo ważne zwycięstwo. Nasze siatkarki w sobotę podejmowały na własnym parkiecie zawodniczki MKS-u Świdnica. To niezmiernie cenne zwycięstwo, ponieważ pozwoliło odczarować 7. miejsce w tabeli, które długo okupowała Częstochowianka.

Pierwszy set od początku do końca był kontrolowany przez nasze dziewczyny. Statystyki w ataku i przyjęciu wyglądały naprawdę dobrze. Najsłabszym elementem okazała się zagrywka.

W sumie bez walki oddaliśmy 7 pkt. Drugi set to znaczna poprawa w polu zagrywki i utrzymanie dotychczasowego poziomu w ataku i przyjęciu. Bardzo dobrze funkcjonowała również relacja na linii blok - obrona.

Pod koniec II seta kontuzji kciuka doznała przyjmująca Oliwia Sieradzka. Z powodzeniem jednak zastąpiła ją Klaudia Gawor i „Czestochowianka” znów triumfowała tym razem do 18. Trzecia odsłona to konsekwentna gra w ataku i przyjęciu. Nawet kontuzja stopy naszej środkowej Magdaleny Włodarczyk nie pozwoliła wydrzeć zwycięstwa częstochowiankom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla KS AJD, z równoczesnym awansem w tabeli na 5 miejsce. Runda zasadnicza wchodzi w decydującą fazę a my potrzebujemy już tylko samych zwycięstw. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że będziemy walczyli w tym roku o awans do I ligi