(© Fot. ARC NM)

Z okazji Dnia Dziecka miejskie instytucje przygotowały specjalne propozycje dla najmłodszych. Będą specjalne pokazy filmów, spektakli teatralnych, koncerty, warsztaty plastyczne oraz Rajd Rowerowy związany z XIX-wieczną historią Częstochowy. Szczegóły - poniżej.

1 czerwca Miejska Galeria Sztuki o godz. 12.00 organizuje dla najmłodszych warsztaty malowania ceramiki na placu przed budynkiem galerii. Rozpoczną się projekcją filmu z wirtualną wycieczką po częstochowskiej firmie produkującej ręcznie zdobione donice i osłony na nie, a potem prowadzący zachęcą uczestników do wykonania własnych wzorów i motywów na doniczkach ceramicznych. Zabawa połączona będzie z nauką. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jakich materiałów użyć, jak bezpiecznie trzymać naczynie, jaką techniką się posłużyć, by osiągnąć oczekiwany efekt. Ozdobione własnoręcznie doniczki uczestnicy zabiorą ze sobą. Wszystkie niezbędne materiały i narzędzia dostępne będą na miejscu.

W Ośrodku Kultury Filmowej ,,Iluzja” seanse z okazji Dnia Dziecka zaplanowano aż na cztery dni – od 1 do 4 czerwca. Młodzi widzowie zobaczą m.in. dwie animacje: film ,,Ozzy” o psie, który przy pomocy przyjaciół wydostaje się z opresji, w które wpada po wyjeździe swoich opiekunów w daleką podróż oraz ,,Dzieciak rządzi” – produkcję z DreamWorks Animation, gdzie powstały wcześniej choćby ,,Shrek” i ,,Madagaskar”. Kolejną propozycją będzie ,,Był sobie pies” – wzruszający film fabularny Lasse Hallstroma, twórcy m.in. ,,Co gryzie Gilberta Grape’a?” W kolejnych dniach najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć między innymi wyprodukowaną w tym roku kreskówkę ,,Riko prawie bocian” – historię o wróbelku przygarniętym przez bocianią rodzinę.

1 czerwca Teatr im. Adama Mickiewicza proponuje aż trzy razy w ciągu dnia spektakl ,,Jasia i Małgosi” – o godz. 11:00 i 18:00; z kolei 2 czerwca – dwa spektakle ,,Roszpunki" o godz. 11:00.

Filharmonia Częstochowska zaprosi wieczorem, 1 czerwca, o godz. 19.00, na „Dzień Dziecka z Chórem”. Koncert zakończy cykl ,,Wieczorów z Chórem Filharmonii.” Wystąpi Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka.

Wiele wydarzeń z okazji Dnia Dziecka organizowanych jest także w ramach Częstochowskich Dni Rodziny. Szczegóły TUTAJ.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!