Częstochowa: Powódź 2014 nam nie grozi? Na razie sytuacja jest bardzo stabilna. Opady deszczu są stosunkowo nieduże, a rzeki wszędzie płyną w swych korytach.

Częstochowa: Powódź 2014 nam nie grozi?
- Nieco więcej wody wypływa ze zbiornika w Poraju, zrzut zwiększono z 1,5 m3 do 5 m3. Wszystkie rzeki płyną w swoich korytach i na razie nie ma żadnego zagrożenia. Żadne stany rzek nie są podwyższone, a stan wód gruntowych niski - mówi płk Stanisław Słyż, szef częstochowskiego wydziału zarządzania kryzysowego.

Częstochowa: Powódź 2014. Wszystkie służby w pogotowiu
Wszystkie służby są w gotowości, nieco spokojniej mogą spać mieszkańcy Zawodzia, gdzie od ubiegłorocznych podtopień umocniono wały. Według prognoz najbardziej intensywne opady deszczu mają wystąpić w regionie w piątek (16 maja), w godz. 7-9. Ma wtedy spaść nawet 4-6 litrów wody na m. kw. w ciągu dwóch godzin.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aifoz (gość)

Ciekawe czy taka pewność jest że nie będzie powtórki z rozrywki z 2010r - czy znowu Aniołów w Częstochowie nie będzie zalany. A były obiecae wały od strony Aniołowa i co? Znowu się wszystko się "rozmyło"!!!