Częstochowa: otwarcie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ i Częstochowa-Południe. W czwartek nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ i Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. Prokuratury mieścić się będą teraz w budynku przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 80.

Częstochowa: otwarcie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ i Częstochowa-Południe

Dotychczas w budynku, który wykorzystywany będzie przez częstochowską prokuraturę, znajdowała się Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. W maju 2013 roku budynek przy ulicy Sikorskiego 80 przekazany został pod trwały zarząd prokuratury.

Obie prokuratury do tej pory funkcjonowały w budynku przy ulicy Dąbrowskiego 22, a siedziba była wynajmowana przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie.

W budynku, który dostosowano do potrzeb prokuratury, przeprowadzono gruntowny remont. Wymieniono wszystkie instalacje, okna, drzwi i podłogi.

- W nowej siedzibie znajduje się około 65 pomieszczeń. Powierzchnia wynosi około 1300 metrów. Mamy sekretariaty, gabinety prokuratorskie, czy serwerownie, a także inne pomieszczenia, w tym magazyny dowodów rzeczowych. Co istotne prokuratura nie będzie musiała już ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajmowaniem pomieszczeń – podkreśla rzecznik częstochowskiej prokuratury, Tomasz Ozimek.

W uroczystym otwarciu i symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczył m.in. prokuratur generalny, Andrzej Seremet, a także przedstawiciele instytucji samorządowych i państwowych z całego regionu.

- Niektórzy przekonują ostatnio opinię publiczną, że prokuratura jest na kolanach albo w ruinie. Wchodząc dzisiaj do tej nowej siedziby nikogo nie zastałem w tak niezręcznej pozycji. Cieszę się, że w miarę naszych skromnych sił i możliwości, bo nie jesteśmy instytucją z tak dużym budżetem, jaki byśmy sobie życzyli, staramy się krok po kroku polepszać naszą infrastrukturę. Budynki i warunki w jakich pracują prokuratorzy pozwalają wyrobić sobie przekonanie o powadze pracy i naszej instytucji. Nie chodzi nam o marmury, czy złote klamki, a o to, by budynki prokuratur i sądów świadczyły o tym, że jest to poważna instytucja reprezentująca poważne Państwo – cieszył się prokurator generalny, Andrzej Seremet, który wizytował nową siedzibę prokuratury.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

igloo (gość)

Fajniejsze by było, by z taką pompą i nakładem budowano i otwierano ośrodki socjalne na trudnej młodzieży by przeciwdziałać biedzie i deprawacji, a nie nowe gmachy do sprawniejszego ścigania obywateli. Zupełnie jak w państwie stanu wyjątkowego.