Tomasz Jaskóła, poseł Kukiz'15, zorganizował dzisiaj na stacji BP w Częstochowie, konferencję prasową, podczas której podkreślał, ze cały ruch, który reprezentuje w Sejmie, jest przeciwny ustawie o biokomponentach i biopaliwach, która oznacza podniesienie dodatkowej opłaty za paliwo o 10 gr za litrze.

- Ruch Kukiz'15 nie pozwoli na to, żeby Polacy ponosili koszty z powodu dodatkowej opłaty za paliwo - mówił poseł Tomasz Jaskóła, który prezentował kanister ilustrujący fakt, że w Polsce aż 53 proc. ceny paliwa to podatki. A ustawa, która forsuje rząd ten procentowy udział jeszcze powiększy.

Poseł wraz ze swoimi współpracownikami miał również wydrukowane zdjęcia częstochowskich posłów PiS, którzy podczas 62. posiedzenia Sejmu poparli projekt dyskusyjnej ustawy.

Poseł Tomasz Jaskóła uważa, że dodatkowych pieniędzy powinno się szukać w innych miejscach. Można to uczynić poprzez oszczędności na urzędach pracy, które jego zdaniem wydają ogromne pieniądze, walcząc z bezrobociem, którego praktycznie nie ma.

Zdaniem posła Kukiz'15 kolejne oszczędności można byłoby uzyskać, likwidując powiaty, które wszystkie partie wykorzystują jako miejsca, gdzie można ulokować partyjnych kolegów.

Poseł Jaskóła dodawał, że jest przeciwny tej formie walki ze smogiem. Jego zdaniem przede wszystkim powinno się zakazać sprzedaży złej jakości węgla, a droga do walki ze smogiem nie wiedzie poprzez nakładanie dodatkowych opłat na kierowców wjeżdżających do centrów miast.

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Roman (gość) (myskovia)

A czym ty się konkretnym wykazujesz, oprócz pisania w internecie? Dobrze Jaskóła mówi, ale sęk w tym że niewiele może bo nie jest ani z bandy pis ani po

myskovia (gość)

po co nam powiaty z partyjnymi nadaniami, po co aż tak liczny sejm i senat, dlaczego finansujemy partie z naszych podatków, urzędy pracy itd... itd... ma poseł rację, ale niech sam się czymś konkretnym wykaże poza takim spotkaniem na stacji.