Drogowcy otworzyli skrzyżowanie, ale budowa  linii trwa

Drogowcy otworzyli skrzyżowanie, ale budowa linii trwa (© fot. Beata Marciniak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kierowcy odetchnęli z ulgą, mogą już normalnie przejeżdżać przez skrzyżowanie al. Niepodległości z ul. Jagiellońską. Uruchomienie newralgicznego miejsca dla południowych dzielnic, znajdującego się w pobliżu trasy DK1, ułatwi komunikację, dzięki czemu skończą się na Rakowie objazdy.

- Ale korki z naszych ulic nie znikną. Teraz jadąc z Rakowa na Północ i odwrotnie mamy do pokonania prace remontowe, trwające przy wiadukcie w al. Niepodległości - mówi Andrzej Kwiatkowski z Częstochowy. - Tutaj auta przemieszczają się w dwie strony jednym pasem. Są światła i tworzą się kolejne korki.

Oddanie skrzyżowania przy estakadzie jest finałem robót drogowych na długości około 3,7 km w ramach całej inwestycji tramwajowej, tj. na ulicach: Jagiellońskiej, Orkana, Jesiennej i w alei 11 Listopada.

- Przy tym ważnym węźle komunikacyjnym zostały wykonane prace drogowe i torowe. Przebudowano układ drogowy, zwiększono też liczbę pasów ruchu, wykonano nowe ciągi chodników i ścieżki rowerowe. Uruchomiona zostanie całkowicie nowa sygnalizacja świetlna i nowe oświetlenie. Na skrzyżowaniu ułożono torowisko z elementów betonowych w technologii tzw. "szyny pływającej", zapewniającej komfortowy i cichy przejazd wagonów tramwajowych - wyjaśnia Marta Górska, rzecznik prasowy MZDiT.

Przeniesiono także przystanki tramwajowe, by ułatwić dojazd zarówno do Kucelina, jak i do dzielnicy Raków Zachód i Błeszno. Ruch tramwajów do Kucelina został przywrócony już kilka dni wcześniej.

- Zmieniono trasy i rozkłady jazdy linii autobusowych numer 10, 20, 38 i N4 - dodaje Górska. - Linie te wróciły na stare trasy.

Jeszcze ciasno

Jeszcze w kilku miejscach Częstochowy kierowcy muszą się pomęczyć.

Remont al.
∨ Czytaj dalej

Wolności, na odcinku od al. Najświętszej Maryi Panny do ul. Waszyngtona, potrwa do końca września.

Odcinek II alei Najświętszej Maryi Panny od skrzyżowania z al. Wolności i ulicą Kościuszki do placu Biegańskiego jest ulicą ślepą. Tak będzie jeszcze ok. dwóch miesięcy.

Roboty na zamkniętych odcinkach ulic Śląskiej i Kilińskiego potrwają jeszcze ok. dwa miesiące. JSKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!