Drogowcy otworzyli skrzyżowanie, ale budowa  linii trwa

Drogowcy otworzyli skrzyżowanie, ale budowa linii trwa (© fot. Beata Marciniak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kierowcy odetchnęli z ulgą, mogą już normalnie przejeżdżać przez skrzyżowanie al. Niepodległości z ul. Jagiellońską. Uruchomienie newralgicznego miejsca dla południowych dzielnic, znajdującego się w pobliżu trasy DK1, ułatwi komunikację, dzięki czemu skończą się na Rakowie objazdy.

- Ale korki z naszych ulic nie znikną. Teraz jadąc z Rakowa na Północ i odwrotnie mamy do pokonania prace remontowe, trwające przy wiadukcie w al. Niepodległości - mówi Andrzej Kwiatkowski z Częstochowy. - Tutaj auta przemieszczają się w dwie strony jednym pasem. Są światła i tworzą się kolejne korki.

Oddanie skrzyżowania przy estakadzie jest finałem robót drogowych na długości około 3,7 km w ramach całej inwestycji tramwajowej, tj. na ulicach: Jagiellońskiej, Orkana, Jesiennej i w alei 11 Listopada.

- Przy tym ważnym węźle komunikacyjnym zostały wykonane prace drogowe i torowe. Przebudowano układ drogowy, zwiększono też liczbę pasów ruchu, wykonano nowe ciągi chodników i ścieżki rowerowe. Uruchomiona zostanie całkowicie nowa sygnalizacja świetlna i nowe oświetlenie. Na skrzyżowaniu ułożono torowisko z elementów betonowych w technologii tzw. "szyny pływającej", zapewniającej komfortowy i cichy przejazd wagonów tramwajowych - wyjaśnia Marta Górska, rzecznik prasowy MZDiT.

Przeniesiono także przystanki tramwajowe, by ułatwić dojazd zarówno do Kucelina, jak i do dzielnicy Raków Zachód i Błeszno. Ruch tramwajów do Kucelina został przywrócony już kilka dni wcześniej.

- Zmieniono trasy i rozkłady jazdy linii autobusowych numer 10, 20, 38 i N4 - dodaje Górska. - Linie te wróciły na stare trasy.

Jeszcze ciasno

Jeszcze w kilku miejscach Częstochowy kierowcy muszą się pomęczyć.

Remont al. Wolności, na odcinku od al. Najświętszej Maryi Panny do ul. Waszyngtona, potrwa do końca września.

Odcinek II alei Najświętszej Maryi Panny od skrzyżowania z al. Wolności i ulicą Kościuszki do placu Biegańskiego jest ulicą ślepą. Tak będzie jeszcze ok. dwóch miesięcy.

Roboty na zamkniętych odcinkach ulic Śląskiej i Kilińskiego potrwają jeszcze ok. dwa miesiące. JSKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!