Tomasz KuczyńskiZaktualizowano
27.04.2019 rok. Centralna Liga Juniorów: Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:0. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kamil Lukoszek w 39. minucie. Podopieczni trenerów Dariusza Koseły i Marka Piotrowicza zbliżyli się do celu, jakim jest utrzymanie w CLJ. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Górnik Zabrze – Wisła Kraków.

W meczu rozegranym na boisku Sparty od początku przeważali gospodarze, ale piłka nie chciała wpaść do bramki Wisły. Wreszcie w 39. minucie Kamil Lukoszek wykorzystał nieporozumienie wśród graczy „Białej Gwiazdy” i z bliska wpakował piłkę do siatki.

- To była jedna z najlepszych pierwszych połów, jakie rozegraliśmy w tym sezonie – nie kryje zadowolenia trener Dariusz Koseła. - Owszem, trochę brakowało nam skuteczności, ale ważne jest to, że stwarzaliśmy sytuacje. Nasze boisko nie zawsze nam pomaga… Gra ofensywna zawsze była u nas na dobrym poziomie. Problem był w defensywie, ze względu na brak stabilności tej formacji, również pod względem kadrowym. Teraz jest tym już znacznie lepiej, stąd poprawa na boisku.

Po przerwie przewaga zabrzan zmalała, ale Górnik zgarnął kolejne punkty. - Wisła w II połowie zagrała lepiej, co nie znaczy, że nie mieliśmy też swoich sytuacji. Można powiedzieć, że drużyna z Krakowa po przerwie dorównała do naszego poziomu – podkreśla Koseła.

Wisła ma rozegranych 24 meczów i zajmuje 4. miejsce w tabeli CLJ. Liderem jest Korona Kielce. Górnik po 25 meczach jest 10. i ma 8 punktów przewagi nad strefą spadkową. Zabrzanie nie przegrali ostatnich trzech spotkań. Przed wygraną z Wisłą, pokonali na wyjeździe z Lecha Poznań 3:1 i zremisowali u siebie z Pogonią Szczecin 3:3.

- Staramy się utrzymać CLJ w Zabrzu. W meczu z Wisłą mieliśmy wsparcie w postaci zawodników z pierwszego zespołu i drużyny rezerw – mówi trener Koseła.

CLJ: Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
1:0 Kamil Lukoszek (39)

Górnik: Krawczyk - Michalski Załuski, Figna, Eizenchart - Flak (90. Stępień), Borek (69. Budak), Kubica, Ściślak - Lukoszek (85. Zawada), Liszka.

Wisła: Broda - Pischinger, Jeziorski, Moskiewicz, Gałka (77. Magdziarz) - Bentkowski (67. Chmiel), Janik - Morys, Kasia (79. Szywacz), Korczyk - Buksa