Biskup Jan Wątroba

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Biskup Jan Wątroba, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej został mianowany, przez papieża Franciszka biksupem ordynariuszem diecezji rzeszowskiej. Biskup Jan Wątroba zastąpił bp. Kazimierza Górnego, który przechodzi na emeryturę.

Biskup Jan Wątroba był biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej od 2000 r. Biksup Jana Wątroba ma 68 lat, jest biskupem od 13 lat. Urodził się w Białej, koło Wielunia.

Pracował jako wikariusz parafii Wieruszów. W 1981 r. został skierowany przez biskupa diecezjalnego do Rzymu, gdzie był duszpasterzem pielgrzymów z Polski.

W 1985 r. metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak powierzył przyszłemu biskupowi Janowi Wątrobie obowiązki sekretarza i kapelana. Ksiądz Jan Wątroba był także sekretarzem wydziału duszpasterskiego oraz rzecznikiem prasowym kurii diecezjalnej. W 1994 r. przyszły biskup Jan Wątroba został rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

bogdan (gość)

Chyba jakaś PLAMA. Skoro urodził się w 1953 roku to ma 60 lat słownie szśćdziesiąt a nie 68. Poprawcie to i nauczcie się liczyć czy jak ktoś woli rachować.