Bieg w Dzień Kobiet w Olsztynie nie tylko dla pań ZDJECIA

js, ug olsztyn
10 marca 2018 r. na ścieżce rowerowo – rolkowej w Olsztynie rozegrano zawody biegowe pn. II Jurajski Bieg Kobiet. Na starcie stanęło blisko trzystu zawodników z całego kraju. Patronat nad imprezą objął wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Rywalizacja przebiegała na trzech dystansach biegowych: 2,5 km, 5 km oraz 10 km, w kilku kategoriach wiekowych. Osobno sklasyfikowano kobiety i mężczyzn. Dodatkowo zawodnicy zmierzyli się na trasie 10 km Nordic Walking.

Bieg na dystansie 2,5 km najszybciej pokonała Paulina Stachura z Częstochowy, druga była Alicja Heluszka z Kuźnicy Lechowej, a trzeci na linii mety zameldował się Michał Noszczyk z Myszkowa.

Wyniki najlepszej trójki zawodników biegu na 5 km: 1. Aleksander Zięba - Strzyżowice, 2. Szymon Bator - Częstochowa, 3. Witold Maj - Wręczyca Wielka.

Miejsca na podium w biegu na 10 km zajęli: 1. Tomasz Stachowicz z Zawady, 2. Dominik Klimek z Olsztyna, 3. Robert Prasełek z Olkusza.

Najlepsi w Nordic Walking na 10 km: 1. Łukasz Dors, 2. Patryk Kołek, 3. Kacper Mizgała – wszyscy z Janowa.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miasto Sportu przy współpracy z Gminą Olsztyn, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Forma Fitness Klub.