11. Bieg Częstochowski. Wielkie święto biegania. Prawie 1300 biegaczy na starcie [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]

11. Bieg Częstochowski
11. Bieg Częstochowski Bartłomiej Romanek
Już po raz 11. odbył się Bieg Częstochowski. Tradycyjnie to największa impreza biegowa pod Jasną Górą. Na starcie stanęło prawie 1300 zawodników, w tym biegacze z zagranicy. Zwyciężył Kenijczyk Hosea Kiplagat Tuei.

Biegacze mieli do pokonania trzy pętle, które biegły w centrum miasta. Start wyznaczono jak zawsze w III alei NMP w okolicach IV LO im. H. Sienkiewicza.

W ramach biegu na 10 km rozegrano również 9. Mistrzostw Polski Budowlanych i Architektów. Oddzielnie rywalizowali również mundurowi. Zobaczcie zdjęcia z biegu.

Główny bieg w czasie 30:32 wygrał Kenijczyk Hosea Kiplagat Tuei. Drugi Evams Kipmgetich Tahui stracił do zwycięzcy 10 sekund, a trzeci Rafał Formicki uzyskał czas 32:58.

Wśród pań najszybsza była Joyline Chemutai z czasem 34:17 przed Oigo Christine Moraa (34:29).

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)