Wybierz region

Wybierz miasto

  Unia Racibórz zremisowała z mocnym zespołem Przyszłości Rogów

  Autor: (adr)

  2006-04-19, Aktualizacja: 2006-04-19 10:25 źródło: Dziennik Zachodni

  Bardzo emocjonujący przebieg miało spotkanie Unii Racibórz z Przyszłością Rogów. Mecz zakończył się remisem 2:2. - Cieszę się, że Unia odzyskała ducha walki - mówił po tym spotkaniu Józef Teresiak, trener Unii ...

  Bardzo emocjonujący przebieg miało spotkanie Unii Racibórz z Przyszłością Rogów. Mecz zakończył się remisem 2:2.

  - Cieszę się, że Unia odzyskała ducha walki - mówił po tym spotkaniu Józef Teresiak, trener Unii Racibórz.  Unia broni się przed spadkiem z czwartej ligi. Kilka miesięcy temu nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Józefa Gollę zastąpił Józef Teresiak, który z raciborskim klubem jest związany od wielu lat.

  - Chcę, by drużyna pozbyła się kompleksów. Żeby znowu zaczęła grać swoją piłkę - zapowiadał na łamach DZ.

  I trenerowi udaje się realizować to założenie. Ostatnio ekipa z Raciborza wygrała z AKS Mikołów 2:0. Co ważne, druga bramka padła w doliczonym czasie gry. To pokazuje, że unici walczą do końca.  Tak samo było na boisku w Raciborzu w meczu z Przyszłości Rogów. Unici zaczęli znakomicie. Od początku narzucili gościom własny styl gry, co zostało zauważone nawet przez kibiców Przyszłości. W 20. minucie Paweł Woniakowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i zdobył prowadzenie dla unitów. Na 1:1 w 38. minucie spotkania wyrównał Grzegorz Kolisz.

  W 66. minucie goście objęli prowadzenie. Stało się to po strzale Bogdana Pruska z rzutu wolnego. Rogowianie przystąpili do ataku, ale ich strzały były niecelne. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry, unici strzelili gola, ale bramka nie została uznana - zawodnik Unii był za końcową linią boiska. Unici zdołali wyrównać w doliczonym czasie gry. Bramkę strzelił Wojciech Podolak.

  - To czwarta bramka strzelona przez nasz zespół w doliczonym czasie gry. Cieszę się, bo to pokazuje, że chłopcom chce się grać. Wreszcie grają tak, jak sobie tego życzę. Realizują założenia taktyczne.

  Bo choć zespół z Rogowa był technicznie lepszy, to dzięki waleczności udało nam się wyrównać - mówił trener Teresiak.  Unitów czeka teraz mecz z BKS Stal Bielsko-Biała. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę w Bielsku. Mecz zacznie się o godzinie 11. - Kolejne trzy mecze rozegramy u siebie. Mam nadzieję, że uda nam się odbić od dna tabeli - zapowiada szkoleniowiec Unii.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)