Wybierz region

Wybierz miasto

  Pamiętać o niepełnosprawnych

  Autor: (BL)

  2000-05-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  KATOWICE Przez dwa miesiące robotnicy z Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowe remontowali wejście do drugiego budynku katowickiego magistratu przy. W planie jest jeszcze odnowienie elewacji kamienicy.

  KATOWICE
  Przez dwa miesiące robotnicy z Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowe remontowali wejście do drugiego budynku katowickiego magistratu przy. W planie jest jeszcze odnowienie elewacji kamienicy. W sumie prace będą kosztowały 70 tys. zł, ale ich wykonawcy zapomnieli o niepełnosprawnych. Do budynku, w którym zainstalowano również bankomat Banku Śląkiego nie dostanie się osoba na wózku inwalidzkim czy też o kulach.
  Remont nie uwzględnił obowiązujących przepisów, które mówią, że wszystkie urzędy i instytucje użyteczności publicznej są zobowiązane do wykonania podjazdów lub zamontowania windy umożliwiającej dostanie się do budynku osobom niepełnosprawnym i z wózkami.
  Andrzej Bilnik, dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach zapewnia, że projekt modernizacji został zatwierdzony przez architektów miejskich i wykonany zgodnie z wszystkimi przepisami.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)