Wybierz region

Wybierz miasto

  Odszedł nestor beskidzkich olimpijczyków Jakub Węgrzynkiewicz

  Autor: (klm)

  2006-06-20, Aktualizacja: 2006-06-20 09:27 źródło: Dziennik Zachodni

  W niedzielę w wieku 78 lat zmarł Jakub Węgrzynkiewicz, najstarszy olimpijczyk z Podbeskidzia. Pan Jakub był skoczkiem narciarskim. Reprezentował LZS Szczyrk, HKN Bielsko-Biała, Spójnię Bielsko-Biała, BBTS Bielsko-Biała ...

  W niedzielę w wieku 78 lat zmarł Jakub Węgrzynkiewicz, najstarszy olimpijczyk z Podbeskidzia. Pan Jakub był skoczkiem narciarskim. Reprezentował LZS Szczyrk, HKN Bielsko-Biała, Spójnię Bielsko-Biała, BBTS Bielsko-Biała i WKS Zakopane. W 1952 roku brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Oslo. Skoki na odległość 60,5 i 58,5 metra dały mu 33. miejsce. Tego samego roku został wicemistrzem Polski w skokach, a dwa lata później sięgnął po brązowy medal mistrzostw kraju w tej konkurencji.

  Dwukrotnie startował w Akademickich Mistrzostwach Świata. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą trenerską. Trenował m.in. przyszłych olimpijczyków - Piotra Fijasa, Stefana Hulę i Janusza Walusia. Pogrzeb nestora beskidzkich olimpijczyków odbędzie się w środę o godz. 14 w kościele pw. św. Jakuba w Szczyrku.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)