Wybierz region

Wybierz miasto

  Nasz Merentibus

  Autor: (wp)

  2002-10-28, Aktualizacja: 2004-12-18 00:04 źródło: Dziennik Zachodni

  Prezydent miasta odznaczył medalami Merentibus 10 osób zasłużonych w upowszechnianiu wiedzy o Częstochowie, działających na rzecz środowisk kulturalnych, naukowych i technicznych.

  Prezydent miasta odznaczył medalami Merentibus 10 osób zasłużonych w upowszechnianiu wiedzy o Częstochowie, działających na rzecz środowisk kulturalnych, naukowych i technicznych. W tej grupie znalazł się nasz kolega redakcyjny fotoreporter "Dziennika" Jacenty Dędek. Jest on autorem zdjęć do książki "Częstochowa dla każdego", stworzonej wspólnie z Januszem Pawlikowskim (również wyróżnionym medalem) wydanej przez "Dziennik Zachodni". Ostatnio obaj autorzy wypuścili na rynek nowatorskie w formie "Kalendarium Częstochowskie".

  Oprócz nich medale otrzymali: historyk Bogdan Snoch, filolog i wydawca Stanisław Podobiński, dziennikarz Tadeusz Piersiak, zasłużeni inżynierowie i działacze stowarzyszeń naukowo-technicznych: Eugeniusz Ryl, Stanisław Gałkowski, Bronisław Durlik, Andrzej Zaborski i Zdzisław Urbański. Gratulujemy.

  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)