Wybierz region

Wybierz miasto

  Narkomania pod lupą

  Autor: net

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Narkomania pod lupą BIELSKO. W Ośrodku Szkoleniowym Zakładu Informatyki, Automatyki i Doskonalenia Zawodowego zakończyła się w piątek międzynarodowa konferencja naukowa ,Sądowo-lekarskie problemy narkomanii".

  Narkomania pod lupą
  BIELSKO. W Ośrodku Szkoleniowym Zakładu Informatyki, Automatyki i Doskonalenia Zawodowego zakończyła się w piątek międzynarodowa konferencja naukowa ,Sądowo-lekarskie problemy narkomanii". Zorganizowały ją Katedra Medycyny Sądowej ŚlAM oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii w Katowicach.
  Problem narkomanii jest coraz poważniejszy. Zobrazował to liczbami katowicki prokurator okręgowy, Piotr Gojny. W roku ubiegłym aż 2169 popełnionych w województwie śląskim przestępstw miało związek z narkomanią. To aż o 194 proc. więcej niż rok wcześniej. Wskutek przedawkowania zmarło w województwie 14 osób. Sytuacja wciąż się pogarsza.
  Śląsk znalazł się na tzw. szlaku bałkańskim przerzutu heroiny. Przechodzi tędy również kokaina z Kolumbii, haszysz i marihuana z Beneluxu. Do handlu włączył się Wschód, który przez Śląsk rozprowadza po Polsce heroinę i amfetaminę. W wielu miastach funkcjonuje sprawny system dystrybucji narkotyków. Środki odurzające kupić można w każdej niemal dyskotece i szkole. W handlu uczestniczy młodzież. Najgorzej jest w Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Chorzowie, Gliwicach, Zabrzu, Sosnowcu, Tychach, Bielsku i Cieszynie. Choć śląska policja rozbiła kilka groźnych gangów narkobiznesowych, zjawisko przybiera tragiczne rozmiary. (net)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)