Wybierz region

Wybierz miasto

  Jubileuszowe nieszpory

  Autor: GC

  2000-05-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Jubileuszowe nieszpory KATOWICE. W piątek zakończył się dwudniowy kongres poświęcony poezji metafizycznej i religijnej. Jego uczestnicy obradowali w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

  Jubileuszowe nieszpory
  KATOWICE. W piątek zakończył się dwudniowy kongres poświęcony poezji metafizycznej i religijnej. Jego uczestnicy obradowali w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. W czwartek zaproszeni naukowcy i pisarze dyskutowali między innymi o roli religii we współczesnej kulturze. Natomiast wczorajszy dzień został zdominowany przez wykłady poświęcone pamięci zmarłego poety i historyka sztuki ks. profesora Janusza Pasierba. Kongres był częścią ogólnopolskich obchodów Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.
  Z tej okazji w katowickiej katedrze odbyły się wczoraj uroczyste nieszpory. Nabożeństwu przewodniczył biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Janusz Zimniak, a kazanie wygłosił biskup senior Ignacy Jeż z Koszalina. Po nieszporach w katedrze odbył się jubileuszowy koncert oratoryjny chóru i orkiestry Filharmonii Śląskiej. Wierni usłyszeli znane utwory Wojciecha Kilara i Henryka Mikołaja Góreckiego.
  (G.C.)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)